Elektrické univerzálne vozidlo novej doby: svetová premiéra modelu Volkswagen ID.7 Tourer

# Novinky predajcu
  • Veľké kombi: ID.7 Tourer je jedno z prvých európskych elektrických kombi vyššej strednej triedy
  • Veľký priestor: ID.7 Tourer poskytuje miesto pre päť osôb a 605 litrov batožiny. Pri obsadení dvoma osobami má batožinový priestor objem až 1714 litrov
  • Veľký dojazd: ID.7 Tourer bude na výber s dvoma veľkosťami batérie. Špičková verzia má dojazd do 685 km
  • Veľký komfort: nová automatická klimatizácia, voliteľné klimatizované sedadlá s masážnou funkciou a nová aplikácia Wellness In-Car App poskytujú pocit luxusného vozidla

Wolfsburg – ID.7 je špičkový model radu elektrických automobilov ID. značky Volkswagen – progresívna limuzína s dlhým dojazdom. Teraz Volkswagen rozširuje modelový rad ID.7 v Európe o verziu kombi. Nový ID.7 Tourer patrí k prvým elektrickým automobilom s karosériou typu kombi vo vyššej strednej triede. Tam je Volkswagen súčasne zastúpený kombi Passat Variant novej generácie. Tieto dva modely spolu pokrývajú všetky relevantné druhy pohonu – od vysoko efektívnych benzínových a naftových motorov cez pohon plug-in hybrid s dojazdom vyše 100 kilometrov (WLTP) až po čisto elektrický pohon. Nový ID.7 Tourer kombinuje nulové lokálne emisie elektrického pohonu s dlhým dojazdom, ušľachtilým kokpitom, vysokou úrovňou cestovného komfortu a veľkorysými priestorovými pomermi. Vďaka tomu je aj ideálnym služobným vozidlom pre flotilových zákazníkov. Predpredaj na Slovensku bude spustený v druhej polovici marca a samotný predaj v priebehu júna.

Imelda Labbé, členka predstavenstva Volkswagen pre predaj, marketing a popredajné služby: „Nový ID.7 Tourer je perfektným modelom kombi pre rodiny a zákazníkov cestujúcich na dlhé vzdialenosti. Popri veľkom priestore a vysokom komforte imponuje aj dlhým elektrickým dojazdom.“ Nový ID.7 Tourer sa bude vyrábať spolu s limuzínou ID.7 a SUV ID.4 v závode Emden v Nemecku, špecializovanom na elektrické modely.

Elektrický multitalent. ID.7 Tourer sa zadnou časťou karosérie výrazne líši od limuzíny. Dizajn nového kombi sa vyznačuje dlhou líniou strechy a jej elegantným prechodom do dverí batožinového priestoru. Dĺžka, šírka, výška a rázvor sú zhodné s limuzínou.

Štylisticky karoséria typu Tourer predstavuje fúziu klasického kombi Variant ako ju prezentuje nový Passat s dynamickou verziou Shooting Brake v duchu modelu Arteon. Zväčšením výšky karosérie v zadnej časti vzrástol objem batožinového priestoru oproti limuzíne so splývajúcou zadnou časťou karosérie. Pri obsadení piatimi osobami má ID.7 Tourer objem batožinového priestoru do 605 litrov, po sklopení zadných operadiel a naložení až po strop je k dispozícii maximálny objem až 1714 litrov.

Dojazd do 685 km podľa WLTP. Nový ID.7 Tourer má elektrický pohon Volkswagen najnovšej generácie s elektromotorom 210 kW (286 k) na zadnej náprave, ktorý bude na výber s dvoma veľkosťami batérie. Verzia ID.7 Tourer Pro má batériu s kapacitou 77 kWh netto, ID.7 Tourer Pro S má batériu 86 kWh. Dojazd s väčšou batériou je až do 685 km podľa WLTP. Väčšia batéria sa bude dať dobíjať na rýchlo nabíjacej stanici s jednosmerným prúdom (DC) výkonom až do 200 kW, menšia výkonom 175 kW. To umožňuje dobiť batériu z 10 na 80 percent kapacity za menej ako 30 minút.

Head-up displej s rozšírenou realitou sériovo. Nový ID.7 Tourer prichádza do predaja s inovatívnymi technickými prvkami. Patrí k nim sériový head-up displej s rozšírenou realitou, ktorý premieta relevantné informácie na plochu predného okna v zornom poli vodiča. Vďaka tomu mohli dizajnéri Volkswagen zmeniť architektúru kokpitu, v ktorom má digitálny združený prístroj menšie rozmery, pretože časť informácií preberá head-up displej.

Nová Wellness In-Car App. Volkswagen v novom kombi ID.7 Tourer vytvoril úroveň komfortu, ktorá sa približuje luxusnej triede. Prispievajú k tomu detaily prevzaté z limuzíny ID.7 ako mriežky ventilácie automaticky ovládané malými elektromotormi alebo sedadlá ergoActive s novou masážnou funkciou a automatickou klimatizáciou sedáka a operadla. Ďalšou inováciou je panoramatické strešné okno „Smart Glas“, ktorého sklenená vrstva sa dá pomocou tekutých kryštálov elektronicky prepínať z priehľadnej na nepriehľadnú. Úplne novým prvkom je aplikácia Wellness In-Car App v systéme infotainmentu. Umožňuje pomocou troch predkonfigurovaných programov („Fresh up“, „Calm Down“ a „Power Break“) prispôsobiť určité funkcie vozidla tak, aby sa čo najviac zvýšila pohoda posádky počas jazdy alebo pri prestávkach v jazde. Aplikácia pri tom ovplyvňuje jednotlivé prvky vybavenia vozidla ako ambientné osvetlenie, ozvučenie, klimatizácia, strešné okno „Smart Glas“, klimatizácia sedadiel, masážna funkcia sedadiel, signalizačné svetlo ID.LIGHT a displej systému infotainmentu.

Objavte ďalšie aktuálne akciové ponuky

Nečakajte!

Váš nový Volkswagen je už pripravený. Stačí si vybrať z bohatej skladovej ponuky našich modelov so Skladovým bonusom až do 14 000 €.* Polo s bonusom…

Veľká elektrická revolúcia je tu!

Využite jedinečné výhody pri nákupe elektrických modelov ID. Všetky elektrické modely ID. teraz aj v akciovej verzii LIMITED s bohatou výbavou v hodnote…

Máte nejakú otázku alebo Vás zaujalo niektoré z vozidiel?

Zanechajte nám svoje kontaktné údaje, náš predajca Vás bude kontaktovať