Športový, vznešený, elegantný. Touareg.

Stačí jeden pohľad, aby vám to bolo jasné: Prichádza prémiové SUV s charakterom. Touareg však nie je len stelesnením symbiózy dokonalého dizajnu a luxusnej výbavy – presvedčí aj každodennou všestrannosťou, ktorú si zamilujete. A ak sa rozhodnete pre Touareg eHybrid, s istotou jazdíte s priekopníckym pohonom.

Infotainment

Lepší komfort ovládania

Digitálny združený prístroj tvorí spolu s 38,1 cm (15 palcov) obrazovkou infotainment systému zakrivený sklenený povrch: Innovision Cockpit.

 • ovládaný dotykom, gestami alebo rečou
 • zobrazuje funkcie v grafikách a animáciách
 • na domovskú obrazovku možno individuálne priradiť funkcie
 • voľne programovateľné ikony pre obľúbené položky a skratky
 • vybrané ukazovatele možno zväčšiť

Naklonená vodičovi. Úplne bez ovládačov

Sériový navigačný systém „Discover Pro Max“ je vlajkovou loďou medzi navigačnými systémami Volkswagen:

 • 38,1 cm (15 palcový) farebný dotykový TFT displej
 • opticky tvorí s 31,2 cm (12,3″) kombinovaným prístrojom Digital cockpit jeden systém
 • možnosť ovládania hlasom, gestami alebo dotykom
 • zahŕňa rádiový príjem FM, tri USB rozhrania (ďalšie dve s voliteľným balíkom „Connectivity“), ako aj rozhranie pre pripojenie mobilného telefónu „Business“ cez Bluetooth (k dispozícii je rozhranie pre pripojenie mobilného telefónu „Comfort“ s voliteľnou aplikáciou App-Connect)
 • digitálny rozhlasový príjem DAB+
 • inštalované navigačné mapy pre Európu
 • nové mapové podklady s vysokým rozlíšením
 • presné navádzanie v jazdnom pruhu
 • inovované hlasové ovládanie
 • globálne vyhľadávanie
 • bezkáblové pripojenie k aplikáciám „App-Connect“ (voliteľné)

Inšpirujúca hudba pre nové cesty

Touareg sa vďaka voliteľnému audiosystému „DYNAUDIO Consequence“ zmení na koncertnú sieň na cestách:

 • 7.1 Dolby Surround Sound so 14 reproduktormi umiestnenými v interiéri
 • štyri výškové reproduktory, dva reproduktory stredných tónov, štyri basy a dva reproduktory pre efekty v zadnej časti vozidla
 • jeden predný centrálny reproduktor a jeden subwoofer v batožinovom priestore
 • zosilňovač s výkonom 730 W

Plug-in hybrid

Štýlovo odetý do kože

Touareg eHybrid je plug-in hybrid, ktorý kombinuje elektrický a benzínový motor TSI. S odpovedajúco nabitou batériou štartujete v tichom e-režime s lokálne nulovými emisiami CO2. Aktivujte hybridný režim a kombinujte obe pohonné jednotky, čím dosiahnete maximálny systémový výkon 280 kW (381 k). Vrcholom tohto režimu je interakcia medzi navádzaním navigačného systému a riadením pohonu. Ak do navigácie zadáte cieľ jazdy a spustíte navádzanie po trase so zapnutým hybridným režimom, budú spaľovací motor a elektrický pohon optimálne vzájomne spolupracovať počas celej trasy.

Technológie

Váš pohľad môže sledovať cestu

Majte dôležité informácie priamo vo vašom výhľade a zároveň sledujte cestu: To je veľká prednosť voliteľného head-up displeja. Časť čelného skla sa zmení na projekčnú plochu na zobrazenie rýchlosti, správ z asistenčných systémov alebo navigačných pokynov. Projekcia je dobre čitateľná aj pri protisvetle. A ak displej nepotrebujete, môžete ho kedykoľvek vypnúť.

Otvára sa ležérne, zatvára sa spoľahlivo

Voliteľný balík komfortnej výbavy „Keyless Access s Easy Open“ vás podporí, keď máte plné ruky práce. Pretože vám umožňuje bezdotykové otváranie a zatváranie zadných dverí: na aktivovanie senzora stačí pohyb nohy pod zadným nárazníkom vozidla. Okrem toho sa zadné dvere zatvárajú aj elektricky – stlačením tlačidla.

Dvere vozidla učia diskrétnosti

Touareg eHybrid s plug-in hybridnou technológiou a dojazdom na čisto elektrický pohon až 47 kilometrov – podľa štandardu WLTP – dokazuje, že efektívna mobilita aj v teréne už nie je víziou budúcnosti. Dokonca lokálne s nulovými emisiami a takmer ticho.

Robí dobrý dojem aj v náročnom teréne

S voliteľným off-road terénnym balíkom rozšírite terénne vlastnosti nového modelu Touareg. Okrem siedmich sériových jazdných režimov máte k dispozícii ďalšie režimy „SCHOTTER“ (štrk) a „SAND“ (piesok), prostredníctvom ktorých prispôsobíte charakteristiku motora a prevodovky podmienkam jazdy. A práve to dodatočne charakterizuje Touareg s off-road terénnym balíkom:

 • chladič, batéria, spodok vozidla a palivová nádrž sú lepšie chránené
 • objem palivovej nádrže až 90 litrov paliva pre väčší dojazd
 • k dispozícii sú dve ťažné oká, aby ste pri jazde v náročnom teréne mohli namontovať jedno vpredu a jedno vzadu
 • sériový pohon všetkých kolies 4MOTION poháňa každé koleso nezávisle od ostatných

Presné riadenie, stabilný prejazd zákrutami

Aktívne stabilizátory na prednej a zadnej náprave znižujú bočný náklon karosérie pri prejazde zákrutami. Nepracujú hydraulicky, ale elektromechanicky. Touareg tak reaguje citlivejšie na pohyby riadenia aj pri nízkych rýchlostiach. Pri dynamickejšom prejazde zákrut znižuje tento voliteľný systém tendenciu k nedotáčavosti: Predné kolesá tlačia vozidlo menšou intenzitou smerom k vonkajšiemu okraju zákruty.

Dizajn

Svetlo tam, kde ho skutočne potrebujete

HD Matrix LED svetlomety poskytujú nielen lepšiu viditeľnosť v noci, ale aj podporu počas jazdy. Každý svetlomet využíva viac ako 19 000 individuálne ovládaných LED diód.
Vďaka tomu môže váš Volkswagen pri zapnutých diaľkových svetlách napríklad premietať značenie na cestu. To vám uľahčí prejazd zúženými cestami pri stavbách na diaľnici alebo udržiavanie vozidla v jazdnom pruhu. HD Matrix LED svetlomety okrem toho zlepšujú funkciu dynamickej regulácie diaľkových svetiel Dynamic Light Assist. To znamená, že vaše diaľkové svetlá sú pri ostatných účastníkoch cestnej premávky a dopravných značkách ešte presnejšie zaclonené a neoslňujú ich. Keď naštartujete alebo zaparkujete svoje vozidlo, HD Matrix LED svetlomety pre vás spustia špeciálnu svetelnú animáciu.

Dizajn, ktorý ide vizuálne ešte o úroveň vyššie

S dizajnovým balíkom „Exteriér Black Style“, ktorý je pre Touareg R-Line dostupný na želanie, môžete dostať dizajn vizuálne na vyššiu úroveň. S pútavými čiernymi akcentmi zanecháte trvalý dojem – aj keď len prejdete okolo. Podčiarkujú to aj čierne 20-palcové disky „Nevada“, pričom na výber máte široké spektrum ďalších voliteľných diskov. Balík výbavy zahŕňa:

 • nárazník v dizajne modelov „R“ vo farbe karosérie
 • dolné časti dverí vo farbe karosérie
 • dekoračná lišta predného nárazníka v čiernom odtieni
 • lesklá čierna lišta na mriežke chladiča a hlavných svetlometoch
 • čierne lakované kryty spätných zrkadiel
 • lesklé čierne dekoračné lišty bočných okien
 • čierny nápis „Touareg“ na zadných dverách
 • tmavočervené zadné LED svetlá

Vyzerá skvele: ponuka kolies

Ktoré disky sa najviac hodia k vášmu vozidlu Touareg? Je to len vec názoru. A vášho osobného rozhodnutia. Preto vám ponúkame atraktívny výber diskov z ľahkej zliatiny, prostredníctvom ktorých si môžete Touareg prispôsobiť. Voliteľne sú k dispozícii aj športové pneumatiky, ktoré ponúkajú vyššiu priľnavosť pre ešte športovejší štýl jazdy.

Štýlovo odetý do kože

Voliteľne sú pre Touareg k dispozícii aj dva exkluzívne balíky koženej výbavy: Puglia a Varenna.

Puglia

Kožená výbava „Puglia“, ekologicky vyčinená extraktom z olivových listov, dodáva interiéru výnimočne elegantný nádych a jemný pocit na dotyk. Lemy v keramickom prevedení a prešívanie s kontrastnými švami v oblasti ramien a na vnútornej strane dverí dodávajú sedadlám zvláštny šarm.

Varenna

Pri koženej výbave „Varenna“ dostali sedadlá diamantové prešívanie a dodávajú sa v rôznych farbách, napríklad v hnedej („Florence“), stredne hnedej („Raven“), béžovej („Atacama“) a svetlosivej („Mistral“).

Úplne nové horizonty

Veľkorysé rozmery veľkolepé dojmy: Voliteľné panoramatické výklopné/posuvné strešné okno prechádza takmer po celej ploche strechy a ponúka aj cestujúcim na zadných sedadlách takmer neobmedzený výhľad na oblohu. A svieži vánok k tomu? Stlačením tlačidla sa predná polovica strechy zdvihne alebo úplne zatiahne nad zadnú časť.

Individuálne svetlo – podľa nálady

Touareg má v interiéri sériovo osvetlené dekory. Biele ambientné osvetlenie zabezpečí na želanie príjemnú atmosféru. V ponuke je aj voliteľné ambientné osvetlenie s 30 rôznymi farebnými odtieňmi. V tomto prípade môže byť spodná a vrchná časť interiéru osvetlená rôznymi farebnými odtieňmi nezávisle od seba. Pri nastavení dvoch rôznych farieb sa hlavná farba použije aj pre ukazovatele. Takto vytvoríte úplne odlišné svetelné scény podľa nálady.

Asistenčné systémy

Udržiava jazdný pruh a odstup od ostatných

S voliteľnou funkciou „Travel Assist„² máte na palube mimoriadne užitočný asistenčný systém. Dokáže za vás udržiavať jazdný pruh, odstup od vozidla pred vami a maximálnu rýchlosť, ktorú ste si nastavili.

Systém okrem iného využíva adaptívne riadenie vozidla v jazdnom pruhu. To aktívne udržiava vozidlo v strede jazdného pruhu. Travel Assist sa pritom prispôsobuje vášmu štýlu jazdy a môže vozidlo viesť namiesto v strede viac vľavo alebo vpravo v jazdnom pruhu.

V kombinácii s navigačným systémom je Travel Assist rozšírený o prediktívny tempomatasistenciu v zákrutách. Rýchlosť vozidla dokáže prispôsobiť platným rýchlostným obmedzeniam a priebehu trasy (zákruty, kruhové objazdy atď.).

V kombinácii s automatickou prevodovkou jazdíte uvoľnene aj v dopravných zápchach a pri spomalenej premávke.

Váš nový Touareg: dobre jazdí a sám parkuje

Váš Volkswagen s voliteľným parkovacím asistentom „Park Assist Plus“ nielenže počas jazdy rozpozná, či je parkovacie miesto dostatočne veľké, ale aj za vás zaparkuje.
Do rýchlosti 40 km/h „Park Assist Plus“ nepretržite vyhľadáva vhodné pozdĺžne parkovacie miesta. Do rýchlosti 20 km/h vyhľadáva aj priečne parkovacie miesta. Ak sa rozhodnete pre jedno z nájdených parkovacích miest, spustíte proces parkovania. Parkovací asistent „Park Assist Plus“ môže vykonať parkovací manéver za vás. Stačí len sledovať proces parkovania a v prípade potreby zasiahnuť.

Systém „Park Assist Plus“ však dokáže ešte viac. Z pozdĺžnych parkovacích miest vie vozidlo aj opäť vyparkovať. Môže vám pomôcť aj pri neúspešnom parkovacom manévri tým, že proces ukončí za vás.

Pozerá sa za roh

Kto by nepoznal ten pocit, keď sa s napätím pomaly posúvate vpred na neprehľadných výjazdoch alebo ťažko prehľadných križovatkách? Voliteľný asistent pre rozpoznanie križovatky vám pomôže zvládnuť tieto situácie. Ak vám cestu skríži iné vozidlo, dokáže vás systém pomocou radarovej technológie vizuálne a akusticky varovať až do rýchlosti 30 km/h – a aktivovať núdzové brzdenie až do rýchlosti 10 km/h.

Pre prehľad okolo vozidla

Manévrovanie v rušnom centre mesta, v parkovacom dome alebo v náročnom teréne: existuje veľa situácií, v ktorých by vodič automobilu rád využiť niekoľko očí navyše. S voliteľnou funkciou „Area View“ získate štyri kamery, ktoré prenášajú pohľad na okolie vozidla na displej vášho systému infotainment. Takto lepšie vidíte napríklad na obrubníky alebo čiary parkovacieho miesta a dokonca vidíte takmer za roh.

Cenová ponuka na vozidlo Volkswagen!

Zanechajte nám svoje kontaktné údaje, náš predajca Vás bude kontaktovať