Golf

Nový Golf prichádza. A nastavuje úplne nové merítka digitalizácie na ceste. Vďaka jeho inteligentným asistenčným systémom je každá jazda komfortnejšia a uvolnenejšia. To všetko v kombinácii s typickými pocitmi, ktoré sú spojené s modelom Golf.

Nový Golf – generácia, ktorá je komfortnejšia, inteligentnejšia a má lepšie pripojenie do siete.

Digitálny komfort

Všetko si môžete prispôsobiť

Váš Golf vás pozná – a v závislosti od stupňa výbavy automaticky aktivuje váš osobný jazdný profil* – od nastavenia sedadla, cez osvetlenie a teplotu až po hlasitoť infotainmentu. Vami preferované individuálne zobrazenie si môžete pohodlne nastaviť pomocou voliteľného panelu prístrojovej dosky „Innovision Cockpit“, ktoré je tvorené veľkým displejom kombinovaného prístroja „Digital Cockpit“ s uhlopriečkou 10″ (25,4 cm) a displejom navigačného systému „Discover Pro“ tiež s uhlopriečkou 10″ (25,4 cm). Na digitálnom paneli „Digital Cockpit“ si môžete nechať zobraziť klasické prístroje, ako otáčkomer, tachometer a počítadlo kilometrov spolu s ďalšími užitočnými informáciami. Na celej ploche displeja môže byť zobrazená napríkla mapa navigačného systému.

Veľký displej navigačného systému „Discover Media“, resp. „Discover Pro“ je možné využiť pre zobrazenie množstva funkcií v pôsobivom grafickom dizajne a animáciách, podobne ako na mobilnom telefóne. Domovskú obrazovku je možné individualizovať, napríklad vlastným pozadím plochy, alebo umiestnením obľúbených funkcií na domovskú obrazovku.

* Po vytvorení Vášho Volkswagen ID a prvom prihlásení.

Futuristický pohľad do budúcnosti

Na farebnom kombinovanom prístroji „Digital Cockpit“ s uhlopriečkou 10″ (25,4 cm), ktorý je súčasťou sériovej výbavy, sa zobrazujú informácie o jazde. Podľa svojich predstáv môžete zvoliť napríklad klasické zobrazenie – otáčkomer, tachometer a počítadlo kilometrov, alebo optické zobrazenie asistenčných systémov, prípadne sa môžete rozhodnúť pre kombináciu navigačnej mapy spolu s informáciou o prehrávanom médiu. Všetko v atraktívnom grafickom dizajne a animáciách.

Čaká na vaše pokyny: hlasové ovládanie

Vďaka intuitívnemu hlasovému ovládaniu môžete vo svojom vozidle Golf kontrolovať napríklad funkcie rádia, telefónu, klimatizácie alebo navigačného systému. Zvoliť rozhlasovú stanicu, kontakt v adresári alebo nájsť telefónne číslo. V kombinácii s paketom We Connect Plus vám bude Golf rozumieť ešte viac. Môžete si tak napríklad online zvoliť vašu obľúbenú hudbu alebo intuitívne zadať cieľ do navigačného systému.

Vaša pozornosť sa koncentruje na dianie na ceste

Všetky dôležité informácie máte priamo v zornom poli a súčasne môžete sledovať situáciu na ceste: to je veľká výhoda voliteľného systému „Head-up-Display“ vo vašom vozidle Golf. Čelné sklo sa zmení na projekčnú plochu, na ktorej sa zobrazuje aktuálna rýchlosť, hlásenia asistenčných systémov, prípadne pokynov navigácie. Informácie sú dobre čitateľné aj v protisvetle. V prípade že „Head-up-Display“ nie je práve potrebný, je možné ho kedykoľvek vypnúť.

Dizajn

Viditeľne dynamický. Čistý Golf

Golf s dynamickým dizajnom, charakterizovaným dynamicky pretiahnutou prednou časťou s úzkymi LED-Matrix svetlometmi v štvorokom dizajne, s novou podobou loga Volkswagen. Všetko je dôsledne harmonicky a logicky zladené, ako je pre tento model už od prvej generácie typické. Zadnej časti dominujú svetlá, medzi ktorými je nové logo Volkswagen a v strede umiestnený nápis „Golf“. Koncovka výfuku je nenápadne skrytá pod esteticky tvarovaným difúzorom.

LED v novom svetle

Golf sériovo ponúka hlavné svetlomety s LED technológiou. Tie sú dynamicky zakomponované do pretiahnutej čelnej časti a po stranách zasahujú do blatníkov. Súčasťou sériovej výbavy sú tiež integrované hmlovky. Ďaľším výrazným znakom je štvoroký dizajn. V harmonickom súlade je aj zadná časť s úzkymi LED svetlami. Výbava na prianie sú svetlomety IQ.LIGHT s technológiou LED-Matrix s dynamickou reguláciou diaľkových svetiel „Dynamic Light Assis“, ktoré sa automaticky prispôsobujú situácii na ceste.

Digitálny interiér

Mimoriadne nápadný: Plne digitálna prístrojová doska s veľkým displejom sa skladá z veľkého 10″ (25,4 cm) kombinovaného prístroja „Digital Cockpit“ a veľkého 8,25″ (20,9 cm) dotykového displeja rádia „Composition Media“.* Vďaka intuitívnemu dotykovému ovládaniu odpadá množstvo spínačov, tlačítok a ovládačov. Osvetlenie „Ambiente“, ktoré môže mať na prianie až 32 farebných odtieňov, navodí individuálnu svetelnú atmosféru. Aj napriek všetkým digitálnym inováciám môžete v novom interiéri vnímať emócie typické pre model Golf.

* Rádio „Composition Media“ je možné na želanie nahradiť jedným z navigačných systémov „Ready 2 Discover“, „Discover Media“ alebo „Discover Pro“ s dotykovým 10″ (25,4 cm) displejom. S navigačným systémom „Discover Pro“ spolu tvoria Innovision Cockpit.

Jasná voľba: Príjemné farby prispievajúce k uvoľnenej jazde

Dodajte vášmu vozidlu Golf viac individuality. V interiéri si môžete zvoliť príjemné osvetlenie v jednej z 10 farieb. A na prianie si dokonca môžete vybrať z 30 odtieňov. Či sa rozhodnete pre chladnejšie alebo teplejšie tóny, v dobre osvetlených uliciach metropoly alebo v úplnej tme na ceste mimo mesta, pri každej ceste navodíte pre seba aj posádku inú, príjemnú atmosféru.

IQ.Drive

Dokáže rozoznať, čo by mohlo prísť: Car2X

Vozidlá, ktoré spolu navzájom komunikujú, môžu zvýšiť bezpečnosť cestnej premávky. Vďaka tejto komunikácii sa tiež zníži riziko vytvorenia dopravnej zápchy a budú k dispozícii varovania pred lokálne nebezpečnými miestami. Vďaka varovaniam pred nebezpečenstvom bude mať vodič k dispozícii užitočné informácie, ako napríklad varovanie pred staveniskom alebo informácie o vozidlách s prednosťou v jazde. Komunikácia pracuje s technológiou Car2X cez WLAN (pWLAN).

Voliteľný adaptívny tempomat ACC s technológiou Car2X* pomáha vodičovi množstvom užitočných informácií a v núdzovej situácii môže aktívne zasiahnuť – napríklad na konci dopravnej zápchy. Všetko sa deje vďaka permanentnej výmene dát cez sieť WLAN (pWLAN).

* Do ponuky bude zaradený neskôr.

Udržuje vás v jazdnom pruhu. A od ostatných na ceste

Vďaka voliteľnému systému „Travel Assist“ máte k dispozícii mimoriadne užitočné asistenčné systémy, ktoré po stlačení tlačítka zaistia jazdný komfort* na vysokej úrovni v monotónnych a únavných jazdných situáciách:

  • Pri jazde na diaľniciach a cestách s potrebnými parametrami systém „Travel Assist“ udržuje vaše vozidlo v jazdnom pruhu. Súčasne udržuje nastavenú rýchlosť, pričom berie do úvahy odstup od vpredu idúcich vozidiel.
  • V kombinácii s dvojspojkovou prevodovkou DSG systém dokáže pomaly posúvať vozidlo v dopravnej zápche, takže vy môžete zostať uvoľnený.

* V rámci možností daných systémom. Vodič musí byť pripravený kedykoľvek prevziať riadenie a nie je zbavený zodpovednosti za predvídavý spôsob jazdy.

Udržuje odstup. A maximálnu povolenú rýchlosť

Na želanie dodávaný adaptívny tempomat ACC s prediktívnou reguláciou rýchlosti pomáha udržovať nastavený komfortný odstup od vpredu idúceho vozidla* a to až do vami prednastavenej maximálnej rýchlosti.** V kombinácii s voliteľným navigačným systémom je ACC rozšírený o funkciu prediktívnej regulácie rýchlosti a asistenciu pri jazde v zákrutách. Systém rešpektuje maximálnu povolenú rýchlosť a vy sa tak vyhnete jej prekročeniu.* ACC navyše na základe údajov z navigačného systému prispôsobuje rýchlosť pri prejazde zákrutami, križovatkami (odbočovanie) a kruhovými objazdami.*

*V rámci možností daných systémom.
** Až do max. rýchlosti 210 km/h

Cenová ponuka na vozidlo Volkswagen!

Zanechajte nám svoje kontaktné údaje, náš predajca Vás bude kontaktovať