Nový Golf

Nová verzia klasika. Nový Golf

Golf oslavuje svoje 50. výročie novým dizajnom, modernejšími funkciami a vyšším výkonom. Nový Golf eHybrid spája inovácie a efektivitu: Vďaka rýchlemu nabíjaniu jednosmerným prúdom, pôsobivému elektrickému dojazdu a efektívnym variantom motorov vylepšuje potešenie z jazdy. Okrem základnej výbavy je Golf dostupný v troch výbavách: Style, Life a R-Line, pričom každá ponúka jedinečný zážitok z jazdy. Ponuku dopĺňa parkovací asistent Plus a Pro, Matrix LED svetlomety IQ.LIGHT a intuitívny hlasový asistent „IDA“.

Detaily nového Golfu

Komfortný vnútorný priestor

Viac modelu Golf, viac štýlu: nové čalúnenie sedadiel z látky alebo ArtVelours a stredová konzola vo vysokolesklom prevedení dodávajú interiéru nového modelu Golf väčšiu dávku exkluzivity. S voliteľným displejom systému infotainment s uhlopriečkou 32,7 cm (12,9 palca) si užijete zábavu, správy a navigáciu na novej úrovni. A voliteľné kožené sedadlá s ventiláciou a sériový multifunkčný volant s klasickými tlačidlami zabezpečia väčší komfort na vašich cestách.

Klasik v novom vzhľade

Harmonicky zladené: Nový Golf urobí dojem vďaka svojmu osvetlenému logu Volkswagen a elegantným nárazníkom. Pozornosť upúta aj novými prednými svetlometmi a zadnými svetlami s voliteľnými dynamickými smerovými svetlami. LED svetlomety sú rovnejšie, vizuálne výraznejšie a smerom dovnútra sa výrazne zužujú. Golf môže byť vybavený aj novými zadnými 3D LED svetlami, ktoré sa dajú konfigurovať prostredníctvom systému infotainment. Vďaka trom rôznym svetelným scénam „Welcome“ a „Goodbye“ ponúka Golf osobný charakter.

Pre pohodlné cestovanie

V novom modeli Golf sedíte nielen pohodlne, ale aj flexibilne. Vďaka deleným zadným sedadlám si môžete podľa potreby zväčšiť batožinový priestor. V závislosti od vybavenia sú sedadlá sériovo čalúnené látkou alebo mikrovláknom „ArtVerlours“.

Na želanie sú v ponuke kožou čalúnené sedadlá s aktívnou klimatizáciou, ktorá vás v lete ochladí a v zime zahreje. Voliteľná masážna funkcia na strane vodiča ponúka ešte väčší komfort: doprajte si počas jazdy trochu rozmaznávania a uvoľnite napätie z bežného života

Rozšírte si obzory

Plný výhľad si môžete naplno vychutnať vďaka voliteľnému panoramatickému strešnému oknu s elektrickým ovládaním. Veľkorysá sklenená plocha ponúka cestujúcim viac svetla a jasný výhľad na oblohu. Jej elektrická slnečná clona chráni pred nadmerným slnečným žiarením. Ak si chcete vychutnať čerstvý vzduch, prednú polovicu strechy môžete zdvihnúť alebo zatiahnuť úplne nad zadnú časť.

Farby tvoria priestory

Interiér nového modelu Golf môžete jemne rozsvietiť jednoduchým dotykom prsta. Pritom si môžete vybrať až z 30 farebných odtieňov. Viaceré svetelné lišty sa postarajú o vašu osobnú svetelnú atmosféru.

Digitálny komfort

Golf, otvor sa!

Kľúč od vozidla už nemusíte hľadať vo vrecku nohavíc, v príručnej taške alebo v bunde: ak ho máte pri sebe a nie ste od svojho nového vozidla Golf vzdialený na viac ako 1,5 metra, všetky dvere sa akoby zázrakom automaticky odomknú. Kľúč nepotrebujete ani na naštartovanie motora. Stačí stlačiť tlačidlo. A ak voliteľný systém bezkľúčového zamykania a štartovania „Keyless Access“ nefunguje, kľúč pravdepodobne predsa len nemáte vo vrecku. Možno na kuchynskom stole?

Jeden pohľad. Všetky dôležité informácie

Tento voliteľný head-up displej premení časť čelného skla na projekčnú plochu, na ktorej sa zobrazuje aktuálna rýchlosť, hlásenia z asistenčných systémov alebo pokyny navigácie. Informácie sú dobre čitateľné aj v protisvetle. Vďaka tomu budete perfektne informovaný – bez toho, aby ste museli spustiť oči z cesty.

Dôležité údaje v zornom poli

Digital Cockpit

Vyberte si z rôznych, viacfarebných informačných profilov: Klasický obsah, ako je rýchlomer a počítadlo kilometrov, sa zobrazuje na združenom prístroji Digital Cockpit na farebnom displeji s uhlopriečkou 20,3 cm (8 palcov) vo vysokom rozlíšením.

Digital Cockpit Pro

Chceli by ste mať na displeji prístrojového panela len tachometer a otáčkomer Alebo by ste tam chceli mať aj iné údaje o jazde, ako je navigačná mapa v úplnom zobrazení alebo názov skladby, ktorú práve počúvate?
Máte to doslova vo vlastných rukách: nakonfigurujte si displej voliteľného digitálneho prístrojového panela Digital Cockpit Pro s uhlopriečkou 26 cm (10,25 palca) vo vysokom rozlíšením celkom sami, vrátane zvýraznenia určitej grafiky.

Buď svetlo

Bez ohľadu na to, kde a kedy cestujete: chceme, aby ste si zachovali prehľad. Voliteľné Matrix LED svetlomety – IQ.LIGHT zabezpečia lepšiu viditeľnosť v noci vďaka výkonným svetlám do diaľkyMatrixová technológia umožňuje jazdu s nepretržite zapnutými diaľkovými svetlami bez oslňovania ostatných účastníkov cestnej premávky. Energeticky úsporné svetlomety sú charakteristické ich vysokou účinnosťou.

Dobre jazdí a sám parkuje

Park Assist Plus

Váš Volkswagen s voliteľným parkovacím asistentom „Park Assist Plus“ počas jazdy rozpozná  nielen to, či je parkovacie miesto dostatočne veľké, ale za vás aj zaparkuje. „Park Assist Plus“ nepretržite vyhľadáva vhodné pozdĺžne parkovacie miesta do rýchlosti 40 km/h. Do rýchlosti 20 km/h vyhľadáva aj priečne parkovacie miesta.

Ak sa rozhodnete pre jedno z nájdených parkovacích miest, spustíte proces parkovania. Parkovací asistent „Park Assist Plus“ môže vykonať parkovací manéver za vás. Preberie nielen riadenie, ale aj ovládanie pedála akcelerátora a brzdy. Stačí len sledovať proces parkovania a v prípade potreby zasiahnuť.

Systém „Park Assist Plus“ však dokáže ešte viac. Z pozdĺžnych parkovacích miest vie vozidlo aj opäť vyparkovať. Môže vám pomôcť aj pri neúspešnom parkovacom manévri tým, že proces ukončí za vás.

Park Assist Pro

„Park Assist Pro“ ponúka nielen všetky výhody systému Park Assist Plus, ale umožňuje vám ovládať proces parkovania a vyparkovania prostredníctvom smartfónu. Stačí, ak si do svojho smartfónu nainštalujete aplikáciu „Park Assist Pro“. Ak váš Volkswagen nájde vhodné parkovacie miesto, môžete vystúpiť a spustiť proces parkovania zvonku pomocou vášho smartfónu. Svoje vozidlo môžete vyparkovať aj na diaľku a pri nastupovaní sa už nemusíte tlačiť na úzkom parkovacom mieste.

Asistenčné systémy

Udržiava jazdný pruh a odstup od ostatných

S voliteľnou funkciou „Travel Assist“ máte na palube mimoriadne užitočný asistenčný systém. Dokáže za vás udržiavať jazdný pruh, odstup od vozidla pred vami a maximálnu rýchlosť, ktorú ste si nastavili.

Systém okrem iného využíva adaptívne riadenie vozidla v jazdnom pruhu. To aktívne udržiava vozidlo v strede jazdného pruhu. Travel Assist sa pritom prispôsobuje vášmu štýlu jazdy a môže vozidlo viesť namiesto v strede viac vľavo alebo vpravo v jazdnom pruhu.

Ak je váš Volkswagen vybavený navigačným systémom, parkovacím asistentom „Park Assit“ a asistentom zmeny jazdného pruhu „Side Assist“, môže vás tento asistenčný systém aktívne podporovať aj pri zmene jazdného pruhu na diaľnici.

„Travel Assist“ disponuje tiež prediktívnym tempomatom a asistenciou v zákrutách. Rýchlosť vozidla dokáže prispôsobiť platným rýchlostným obmedzeniam a priebehu trasy (zákruty, kruhové objazdy atď.).

Môže konať, keď nereagujete

Ak vodič prestane vykazovať akúkoľvek aktivitu pri riadení vozidla v dôsledku zdravotných ťažkostí, voliteľný systém „Emergency Assist“ to zaregistruje a pokúsi sa ho prebrať. Ak sa mu to nepodarí, dokáže vozidlo, v rámci možností daných systémom, kontrolovane zastaviť, a prípadne tak zabrániť nehode.

Pre prehľad okolo vozidla

Manévrovanie v rušnom centre mesta, v parkovacom dome alebo v náročnom teréne: existuje veľa situácií, v ktorých by vodič automobilu rád využil niekoľko očí navyše. S voliteľným kamerovým systémom „Area View“ získate štyri kamery, ktoré prenášajú pohľad na okolie vozidla na displej systému infotainment. Vďaka tomu vidíte lepšie napríklad na obrubníky alebo čiary parkovacieho miesta a dokonca vidíte takmer za roh.

Dokáže rozpoznať, čo by sa mohlo stať

Systém výstrahy pred nebezpečenstvom podporuje vodiča užitočnými informáciami, napríklad môže upozorniť na práce na ceste alebo špeciálne vozidlá s prednosťou jazdy. Komunikácia funguje s technológiou Car2X cez WLAN (pWLAN).

Udržiava odstup. A maximálnu povolenú rýchlosť

Adaptívny tempomat ACC pomáha udržiavať vopred nastavenú maximálnu rýchlosť, ako aj odstup od vozidla pred vami. V kombinácii s navigačným systémom disponuje prediktívnym tempomatom a asistenciou pri jazde v zákrutách. ACC pritom dokáže prispôsobiť rýchlosť vozidla platným rýchlostným obmedzeniam a priebehu cesty (zákruty, kruhové objazdy atď.).

Sériový asistent núdzového brzdenia „Front Assist“ so systémom rozpoznania chodcov a cyklistov vás dokáže upozorniť na kritické situácie spôsobené chodcami, cyklistami a inými vozidlami a v prípade núdze dokáže vozidlo dokonca automaticky zabrzdiť. Front Assist dokáže tiež zabrániť potenciálnej nehode varovaním alebo núdzovým brzdením  pri odbočovaní alebo v situáciách, keď sa vozidlo potrebuje niečomu vyhnúť.

Zostáva verný svojej trase

Pri jednotvárnych jazdách sa niekedy môžu vyskytnúť rizikové situácie. V tomto prípade vstupuje do hry asistent udržania vozidla v jazdnom pruhu „Lane Assist“: od rýchlosti 60 km/h dokáže rozpoznať, či vozidlo neúmyselne neopúšťa svoj jazdný pruh. Pomocou korigujúceho zásahu do riadenia dokáže nasmerovať pozornosť vodiča späť na cestu.

Voliteľný asistent zmeny jazdného pruhu „Side Assist“ vás môže upozorniť na nebezpečné situácie pri zmene jazdného pruhuLED ukazovateľ vo vonkajšom spätnom zrkadle vás upozorňuje na vozidlá nachádzajúce sa v mŕtvom uhle alebo rýchlo sa približuje vozidlá.
Ak chcete zmeniť jazdný pruh a aktivujete smerové svetlo, systém prepočíta, či by niektoré z vozidiel mohlo byť pre vás nebezpečné – a upozorní vás naň výrazným blikaním.

V kombinácii s asistentom udržiavania jazdného pruhu „Lane Assist“ vás môže podporiť aj korigujúcim zásahom do riadenia.

Asistent vyparkovania cúvaním vás upozorní na iné vozidlo, ktoré križuje vašu jazdnú dráhu pri cúvaní z parkovacieho miesta. V núdzovom prípade dokáže systém v rámci svojich možností vozidlo dokonca úplne zastaviť, aby v ideálnom prípade zabránil kolízii alebo zmiernil jej následky.

Výstražný systém pre vystupovanie vám pomôže vyhnúť sa nebezpečným situáciám pri vystupovaní z vozidla. Dokáže rozpoznať, keď sa zozadu približuje iné vozidlo, a zvukovo a vizuálne vás upozorní skôr, ako vystúpite.

Váš Golf. So správnym svetlom – ale nie oslepujúcim

Dynamická regulácia diaľkových svetiel „Dynamic Light Assist“, ako súčasť balíka LED svetlometov IQ.Light, zabezpečuje dobrý výhľad aj v noci. Systém registruje vozidlá jazdiace pred vami a v protismere a automaticky prepína medzi stretávacími a diaľkovými svetlami.

V zastavaných oblastiach sa diaľkové svetlá automaticky prepínajú na stretávacie. Pre vás to znamená, že jazdíte dlhšie a častejšie so zapnutými diaľkovými svetlami. To znamená, že cesty sú lepšie osvetlené a prekážky môžete rozpoznať skôr.

Cenová ponuka na vozidlo Volkswagen!

Zanechajte nám svoje kontaktné údaje, náš predajca Vás bude kontaktovať