Touran

Touran robí dojem – aj keď si ho len prezeráte. Viac svetla a perfektný výhľad zabezpečí na želanie dodávané najväčšie panoramatické posuvné a výklopné strešné okno v jeho triede. Jeho kompaktné rozmery ideálne do veľkého mesta kombinuje s inteligentnou koncepciou priestoru. Takže okrem výnimočne prehľadnému interiéru si užijete aj veľkorysý priestor pre nohy, čo oceníte hlavne pri dlhých jazdách.

Dizajn

Oslňujúci dizajn bez oslňovania ostatných

Vďaka voliteľnej dynamickej regulácii diaľkových svetiel „Dynamic Light Assist“ padne skvelý dizajn modelu Touran vodičom v protismere do oka aj pri zapnutých diaľkových. Na želanie dodávané predné a zadné LED svetlomety však ponúkajú aj ďalšie výhody.

Dizajn, ktorý poteší

Ku každému outfitu správna obuv: S vhodnými diskami z ľahkej zliatiny vytvoríte pôsobivý vzhľad. K dispozícii preto máte veľký výber rôznych dizajnov, od rezervovaných až po dynamické.

Rodinné výlety v business triede

Touran dokazuje enormnú všestrannosť aj bez masky a šminiek: vďaka koncepcii sedadiel, ktorá na želanie ponúka priestor až pre šesť malých a veľkých pasažierov alebo veľký batožinový priestor.

Otvorená scéna pre prírodné divadlo

Či už počítate hviezdy alebo si užívate slnečné lúče: Fascinujúce výhľady zažijú všetci pasažieri na zadných sedadlách. Voliteľné panoramatické výklopné a posuvné strešné okno vpustí do interiéru príjemné svetlo a aj najmenších pasažierov nadchne voľným výhľadom. 1,4 m2 veľké panoramatické strešné okno s elektrickým ovládaním otvoríte veľmi ľahko aj počas jazdy jednoduchým stlačením tlačidla. Zároveň máte na výber, či prednú časť strešného okna len vyklopíte alebo ho úplne otvoríte tak, že sa vysuniete nad zadnú časť okna.

Infotainment

Váš Volkswagen sa zmení na smartfón na kolesách

Nové a praktické služby a užitočné aplikácie: To je svet Car-Net. Bez ohľadu na to, či chcete využiť individuálne služby navigačného systému alebo váš smartfón pripojiť k vozidlu: Na želanie získate do modelu Touran jednoduchý prístup k užitočným aplikáciám.

Vy riadite auto, vaši spolucestujúci hudbu

Súhlasiť budú aj pasažieri na zadných sedadlách. So systémom „Volkswagen Media Control“ môžete na želanie ovládať systém infotainment zo všetkých sedadiel vo Vašom modeli Touran. S aplikáciou pre Váš tablet alebo počítač si môžete pohodlne vybrať nielen svoju hudbu, ale môžete pracovať aj s funkciami na želanie dodávaných navigačných systémov „Discover Media“ a „Discover Pro“. Napríklad si môžete preniesť ciele Vašej trasy zo zoznamu adresára do navigačného systému a vyhľadávanie trás a zaujímavých cieľov je pomocou Google® ešte jednoduchšie. Tablet sa dá nabíjať pomocou USB pripojenia v stredovej konzole vpredu a vzadu, ktoré zároveň umožňuje aj prenos súborov.

Viac hudby a skvelý kopilot

Vo vašom vozidle určujete vy, aká hudba sa bude počúvať. Preto máte na výber dve rádiá: s vhodnými reproduktormi, technikou, ktorá sa jednoducho ovláda a rôznymi možnosťami pripojenia externých zdrojov. Alebo sa môžete rozhodnúť pre navigačný systém, ktorý splní všetky vaše multimediálne želania.

Komfort

Nemáte ani jednu ruku voľnú a napriek tomu máte všetko pod kontrolou? S „Easy Open“ určite

Sezam otvor sa dnes predstavuje funkcia „Easy Open“. Všetko zvládnete jedným podkopnutím nohy: Vďaka na želanie dodávanému bezdotykovému otváraniu veka batožinového priestoru „Easy Open“ otvoríte batožinový priestor jednoduchým pohybom nohy.

Zabezpečte si klímu, ktorá vám vyhovuje

Príliš teplo, príliš chladno alebo niečo medzi? Nastaviť správnu teplotu, môže byť pri viacerých cestujúcich veľmi komplikované. S 3-zónovou klimatizáciou „Climatronic“ vrátane peľového filtra budú večné diskusie minulosťou.

Flexibilný vnútorný priestor až pre siedmich pasažierov

Prosím, nastupovať. V novom modeli Touran môže byť cestujúcich o niekoľko viac. Až piati cestujúci jazdia štandardne na samostatných komfortných sedadlách, na želanie sa vďaka tretiemu radu sedadiel môžu pridať ďalší dvaja dospelí alebo deti. Aby sa pohodlne dostali k svojím sedadlám, je vozidlo vybavené funkciou „Easy- Entry“, to znamená, že sa vonkajšie sedadlá v druhom rade dajú jednoducho sklopiť a posunúť. Potrebujete vedieť, či sú všetci cestujúci pripútaní? Kontrola zapnutia bezpečnostných pásov pre všetky sedadlá Vás o tom bude určite informovať. A vďaka kotviacim okám systému ISOFIX pri všetkých sedadlách v druhom a treťom rade môžete v modeli Touran bezpečne upevniť až päť detských sedačiek.

Komfortné sedenie pre vaše potomstvo

Na želanie vám do vášho modelu Touran dodáme až dve integrované detské sedačky. Poskytujú výborné bočné vedenie a sú určené pre deti od troch rokov resp. od výšky 115 cm a hmotnosti od 15 do 36 kg (od skupiny II). Dodatočne sú všetky sedadlá druhého a tretieho radu sériovo vybavené kotviaci okami systému ISOFIX, aby ste aj ďalšie sedačky mohli rýchlo inštalovať. Vaše deti tak aj na dlhých jazdách cestujú pohodlne a primerane deťom.

Keď vám záleží na vašej chrbtici

Integrovaná masážna funkcia na želanie dodávaného sedadla ergoActive (pre vodiča) vám zabezpečí vysoký komfort sedenia. Pomocou funkcie vyhrievania sedadla môžete svoje sedadlo príjemne temperovať a súčasne uvoľniť vašu chrbticu.

Asistenčné systémy

Udržte vozidlo v jazdnom pruhu a zachovajte si prehľad

So systémom, ktorý vás v správnom čase upozorní na vozidlá po bokoch vášho modelu Volkswagen a za vami, môže jazdnú situáciu lepšie odhadnúť a minimalizovať riziká. V kombinácii so systémom „Lane Assist“ môže systém „Side Assist“ na kritickú situáciu upozorniť nielen opticky, ale môže aj zasiahnuť do riadenia.

Podpora v dopravnej zápche

V dopravných zápchach a v spomalenej premávke na diaľnici a cestách prvej triedy vás Touran podporuje voliteľným asistentom pre jazdu v dopravnej zápche.

Jednoduchšie manévrovanie s prívesom

Jazda s prívesom môže byť pre neskúsených vodičov skúškou trpezlivosti. S asistentom manévrovania s prívesom „Trailer Assist“ si to teraz môžete uľahčiť. Ak ste vozidlo zastavili na vhodnom mieste, môže asistenčný systém v rámci svojich možností prevziať riadenie. S ovládacím spínačom môžete nastaviť vhodný smer jazdy a korigovať jazdu, kým celý proces riadenia prevezme systém „Trailer Assist“. Vy ovládate len radenie, plynový a brzdový pedál. Celý proces máte samozrejme vždy pod kontrolou. Zásahom do riadenia môžete manévrovanie s prívesom ukončiť.

Aj v hustej premávke môžete jazdiť uvoľnene

Aj vy si niekedy želáte asistenčný systém, ktorý bude sledovať vozidla pred vami namiesto vás? S na želanie dodávaným automatickým distančným radarom ACC a systémom sledovania okolia „Front Assist“ vrátane funkcie City Break, ktoré sú súčasťou balíka môžete jazdiť uvoľnene.

Cenová ponuka na vozidlo Volkswagen!

Zanechajte nám svoje kontaktné údaje, náš predajca Vás bude kontaktovať