Tiguan

Silnejší, komfortnejší a s lepším pripojením na internet ako kedykoľvek predtým. Nový Tiguan prezentuje to, čo sa v ňom skrýva. Vďaka inteligentným technológiám získal výnimočné schopnosti. Ako dynamické SUV nanovo definuje limity toho, čo je možné.

Dizajn

Výnimočný vzhľad

Nový Tiguan prezentuje to, čo znamená, neustále sa zdokonaľovať. Odráža to aj jeho progresívny dizajn. Od výrazných proporcií cez dynamické predné partie s precíznymi líniami až po markantné boky – výrazná silueta upozorňuje na jeho silné stránky: inovatívnu silu, suverenitu a nekompromisnú všestrannosť.

Výnimočný štýl a zábava

Nový Tiguan R-Line s balíkom výbavy R-Line „Black Style“ má mimoriadny štýl doslova zakódovaný v dizajne: mriežku chladiča zdobí dvojfarebné exkluzívne logo R-Line: vonkajšie lišty sú chrómové, dve vnútorné lišty zase čierne s vysokým leskom. Dokonca aj čierne kryty spätných zrkadiel, lišty lemujúce okná a na 90% zatmavené zadné okná svedčia o jeho kvalitách bez toho, aby ukázali príliš veľa. S týmito dizajnovými prvkami ladia čierne lesklé lichobežníkové koncovky a 19-palcové čierne disky z ľahkej zliatiny „Valencia“. Voliteľne máte na výber aj 20-palcové čierne disky z ľahkej zliatiny „Suzuka“ alebo čierne disky „Misano“ s vysoko lesklým povrchom. Všetky tieto prvky vytvárajú jeho atraktívny vzhľad.

Inovatívny interiér

Veľkorysý interiér modelu Tiguan je miestom pre tých, ktorí si všetko premyslia dopredu. Pretože vďaka intuitívnemu ovládaniu kokpitu orientovaného na vodiča sa teraz môžete sústrediť na to podstatné. Postará sa o to napríklad kožou čalúnený multifunkčný volant. Alebo digitálny prístrojový panel Digital Cockpit Pro s farebným TFT displejom s uhlopriečkou 26 cm (10,25 palca), ktorý je pre výbavu Tiguan Elegance a Tiguan R-Line súčasťou sériovej výbavy. Od výbavy Life sa vy a váš spolujazdec posadíte na mimoriadne pohodlné sedadlá. A LED osvetlenie interiéru vpredu a vzadu a ambientné osvetlenie* vytvoria vysoko príjemnú atmosféru na vysokej úrovni.

* Sériová výbava pre Tiguan Elegance a Tiguan R-Line; pre Tiguan Life sa dodáva na želanie

Umožní vám vidieť ďaleko do diaľky: inteligentné svetlo

Tiguan žiari v plnej kráse. Postarajú sa o to aj zadné LED svetlá a voliteľné IQ.LIGHT – LED Matrix svetlomety. Pri výbave Tiguan Elegance sú dokonca vybavené funkciou automatického natáčania do zákrut a v balíku s novými zadnými svetlami s dynamickou reguláciou diaľkových svetiel: V závislosti od jazdnej situácie sa jednotlivé LED segmenty svetiel zapínajú alebo vypínajú. Vďaka tomu môžete jazdiť uvoľnene nielen vy, ale aj všetci, ktorí jazdia pred vami alebo v protismere. Veľkolepým prvkom sú tiež integrované dynamické smerové svetlá, ktoré ukazujú smer prostredníctvom animácie.

Náladové svetlo: Lebo každý deň je iný

Odteraz uvidíte váš Tiguan každý deň v novom svetle. Interiér môžete jemne osvetliť 30 farebnými odtieňmi svetla. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete pre chladnejšie alebo teplejšie svetlo, môžete pri jazde osvetlenou metropolou alebo nočnou tmavou cestou mimo mesto vytvoriť vhodnú atmosféru pre seba a vašich spolucestujúcich. Ambientné osvetlenie je štandardom pre výbavu Tiguan Elegance a Tiguan R-Line a na želanie sa dodáva pre výbavu Tiguan Life.

Potešenie pre oči: Ponuka diskov

S akou kombináciou diskov a pneumatík vyzerá váš Tiguan najlepšie, je len vec vkusu. Ako sa vám páčia napríklad voliteľné 20-palcové disky z ľahkej zliatiny „Misano“ pre Tiguan R-Line a Tiguan R-Line „Black Style“? Sme si istí, že sa rozhodnete správne.

Asistenčné systémy

Nové štandardy riadenia

Nový Tiguan je vybavený technológiami, vďaka ktorým sa do cieľa dostanete uvoľnene. Patrí k ním aj voliteľný asistenčný systém „Travel Assist“. Jediným stlačením tlačidla zabezpečí komfort jazdy2), 3) na vysokej úrovni tak, že vás podporuje pri monotónnych a únavných jazdách:

  • Hlavne na diaľniciach a cestách 1. triedy udržiava systém „Travel Assist“ vozidlo v jazdnom pruhu a zároveň udržiava nastavenú rýchlosť, pričom zohľadňuje odstup od vozidla pred vami.
  • V kombinácii s dvojspojkovou prevodovkou DSG zabezpečuje uvoľnenú jazdu v dopravných zápchach a v spomalenej premávke.

Koná, keď vy nereagujete

Voliteľne dodávaný „Emergency Assist“* zasiahne pri zdravotných problémoch vodiča, v prípade že za volantom nevykazuje žiadnu aktivitu a pokúsi sa ho prebrať. Ak vodič na varovanie nereaguje, je vozidlo kontrolovane zastavené. V rámci možnosti systému tak dokáže predchádzať nehode.

* dodáva sa v kombinácii s voliteľným systémom „Travel Assist“

Jazdí predvídavejšie ako kedykoľvek predtým

Vďaka asistentovi núdzového brzdenia „Front Assist“ s detekciou chodcov dokáže Tiguan znížiť následky nehody alebo sa jej , v ideálnom prípade, vyhnúť. Systém rozpoznáva chodcov a vozidlá na ceste a upozorní na to vodiča. V prípade, že vodič nereaguje, začne núdzovo brzdiť.

Takto ste chránený zo všetkých strán

Proaktívny systém ochrany pasažierov dokáže v rámci svojich systémových možností rozpoznať kritické situácie so zvýšeným potenciálom kolízie. Systém následne zatvorí okná vrátane panoramatického výklopného/posuvného strešného a napne bezpečnostné pásy na oboch predných sedadlách. Skvelé je, že tento systém vo vozidle existuje. Ešte lepšie je, keď ho nemusíte zažiť.

Infotainment

V takej kvalite ste hudbu ešte nikdy nepočuli

Nový voliteľný zvukový systém od spoločnosti „Harman Kardon“ vás nadchne vydareným zvukom a rafinovaným, elegantným dizajnom. Vytvorený pre milovníkov akustiky, ktorí hudbu pri riadení vozidla nechcú len počúvať, ale si chcú užiť každý tón. Očakávať môžete vyvážené výšky aj hĺbky a precízne basy. Zvukový systém „Harman Kardon“ vytvorí vo vašom modeli Tiguan nepredstaviteľnú zvukovú kulisu.

Ukazuje smer

Môžete počúvať hudbu a zároveň sledovať trasu. Vďaka obidvom navigačným systémom si udržíte správny smer a do cieľa prídete s dobrou náladou.

Cenová ponuka na vozidlo Volkswagen!

Zanechajte nám svoje kontaktné údaje, náš predajca Vás bude kontaktovať