Nový Tiguan

Život je všestranný a plný prekvapení. Vďaka širokej ponuke inovatívnej výbavy vám Tiguan pomôže zvládnuť suverénne takmer každú výzvu. Súčasne rovnakou mierou fascinuje svojím emocionálnym a dynamickým dizajnom.

Dizajn

Pôsobivý. Zo všetkých strán

Vďaka svojmu športovému a výraznému dizajnu dáva nový Tiguan okamžite najavo jednu vec: tu prichádza SUV, ktoré je pripravené na výzvy každodenného života. Mohutné proporcie a dynamické línie formujú jeho novú siluetu. Jeho suverenitu podčiarkujú progresívne dizajnové prvky, ako napríklad prepracovaná predná časť s voliteľnými IQ.Light HD Matrix svetlometmi, svalnatá zadná časť so svetelným LED pásom a výber nových diskov. Stručne povedané: Tiguan robí dojem zo všetkých strán.

Nastúpte a pustite bežný život z hlavy

Tiguan vás privíta na novej úrovni! Nemáme na mysli len kvalitnejší interiér, ale aj multifunkčný volant s haptickými tlačidlami, stredovú konzolu s novými funkciami, voliteľný navigačný systém Discover Pro Max s 38,1 cm (15″) displejom infotainment, integrovaný držiak na tablet v stredovej lakťovej opierke druhého radu sedadiel a ambientné osvetlenie na želanie až v 30 odtieňoch a podsvietené dekory na palubnej doske a predných dverách. Vydarená kombinácia pokroku a komfortu: nový Tiguan.

Farby tvoria priestory

V závislosti od výbavy môžete interiér nového modelu Tiguan jemne rozsvietiť jednoduchým dotykom prsta. Pritom si môžete vybrať až z 30 farebných odtieňov. Niekoľko svetelných pásov a podsvietených dekórov sa postará o vašu osobnú svetelnú atmosféru. Špeciálny prvok: osvetlené logo R-Line alebo osvetlený nápis Tiguan na palubnej doske v závislosti od vybavenia vozidla.

Rozšírte si obzory

Voliteľná elektricky panoramatická výklopná a posuvná strecha je skutočným lákadlom. Vďaka veľkorysej sklenenej ploche ponúka viac svetla a cestujúcim neobmedzený výhľad na oblohu. Pred nadmerným slnečným žiarením chráni slnečná roleta s elektrickým ovládaním. Chcete si vychutnať čerstvý vzduch? Ak si to želáte, predná polovica strechy sa zdvihne alebo úplne zatiahne nad zadnú časť.

Žiarivo inšpirujúce svetlo

Inovatívne Matrix HD svetlomety IQ. Light modelu Tiguan s viac ako 19 000 individuálne ovládanými LED diódami sa postarajú o žiarivý zážitok aj pri zaparkovanom vozidle – so svetelnou animáciou, ktorou Vás privíta a rozlúči sa pred každou jazdou a po nej. Svetelné pásy na mriežke chladiča a vzadu, dynamické smerové svetlá, ako aj osvetlenie okolia prostredníctvom bočnej projekcie z bočných spätných zrkadiel a osvetlené kľučky dverí pôsobivo dopĺňajú jeho svetelný podpis.

Aj počas jazdy v noci sa vám výrazne zlepší zážitok z jazdy. Ostatní účastníci cestnej premávky a dopravné značky môžu byť takto ešte presnejšie zaclonené z osvetlenia diaľkových svetiel. Navyše Tiguan dokáže premietať na cestu značenie, ktoré vám pomôže pri prejazde zúženými miestami stavby na diaľnici a zlepší viditeľnosť.

Inovácie

Nové potešenie z jazdy stlačením tlačidla

Prechod zo športového na komfortný režim a späť v priebehu okamihu? S tlačidlom Driving Experience v novom modeli Tiguan to už jednoduchšie nejde. Stačí stlačiť tlačidlo a vďaka novému Atmospheres môžete upraviť aj viacero nastavení naraz – od kompozície ambientného osvetlenia cez reprodukciu hudby až po klimatizáciu.

Je to, akoby ste zmenili svoje vozidlo priamo počas jazdy.

Podrobné informácie k parkovacím asistentom

Park Assist Plus

Váš Volkswagen s voliteľným parkovacím asistentom „Park Assist Plus“ nielenže počas jazdy rozpozná, či je parkovacie miesto dostatočne veľké, ale aj za vás zaparkuje.
Do rýchlosti 40 km/h „Park Assist Plus“ nepretržite vyhľadáva vhodné pozdĺžne parkovacie miesta. Do rýchlosti 20 km/h vyhľadáva aj priečne parkovacie miesta. Ak sa rozhodnete pre jedno z nájdených parkovacích miest, spustíte proces parkovania. Parkovací asistent „Park Assist Plus“ môže vykonať parkovací manéver za vás.1,2 Stačí len sledovať proces parkovania a v prípade potreby zasiahnuť.
Systém „Park Assist Plus“ však dokáže ešte viac. Z pozdĺžnych parkovacích miest vie vozidlo aj opäť vyparkovať. Môže vám pomôcť aj pri neúspešnom parkovacom manévri tým, že proces ukončí za vás.

Pamäťová funkcia pre parkovacieho asistenta

Parkovací asistent sa dá voliteľne rozšíriť o pamäťovú funkciu. Vďaka tomu môžete svoj Volkswagen teraz naučiť individuálne parkovacie manévre. Napríklad na parkovanie pod prístreškom alebo v garáži. Stačí, ak raz zaparkujete svoj automobil vy a uložíte si parkovací manéver. Vaše vozidlo dokáže naučený parkovací manéver opakovať samostatne a ľubovoľne často. Vy musíte proces parkovania už len sledovať. Vozidlo môžete naučiť a do systému uložiť až päť parkovacích manévrov.

Park Assist Pro

„Park Assist Pro“ vám umožňuje ovládať proces parkovania a vyparkovania aj pomocou smartfónu. Stačí, ak si do svojho smartfónu nainštalujete aplikáciu „Park Assist Pro“.
Ak váš Volkswagen nájde vhodné parkovacie miesto, môžete vystúpiť a spustiť proces parkovania zvonku pomocou vášho smartfónu.
Svoje vozidlo môžete vyparkovať aj na diaľku a pri nastupovaní sa už nemusíte tlačiť na úzkom parkovacom mieste.

Jazdí podľa vašich preferencií

Bez ohľadu na to, či uprednostňujete športovú alebo komfortnú jazdu: Nová voliteľná adaptívna regulácia podvozka DCC Pro vám ponúka ešte viac možností nastavenia podvozka podľa vašich potrieb. Elektronicky riadené tlmiče s inovatívnou dvojventilovou technológiou reagujú v priebehu milisekúnd na povrch vozovky a jazdnú situáciu a automaticky upravujú tlmiče.
Dvojventilová technológia umožňuje veľmi presné ovládanie pre vysokú úroveň komfortu a dynamiky. Pomocou systému DCC Pro si môžete vybrať z rôznych jazdných režimov, napríklad Comfort, Sport alebo Individual. V jazdnom režime Individual môžete pomocou posuvného ovládača vykonať individuálne nastavenia. Manažér jazdnej dynamiky, ktorý je súčasťou výberu jazdného režimu, dodatočne zlepšuje jazdné vlastnosti, čím zabezpečuje väčšie potešenie z jazdy a precíznosť.

Manévrujte bez námahy. Dokonca aj s veľkým prívesom

Tiguan môže za sebou potiahne až 2,3 tony, napríklad kempingový príves alebo príves na kone. Voliteľné ťažné zariadenie je ukryté pod zadným nárazníkom a v prípade potreby sa stlačením tlačidla poloautomaticky vyklopí. Keďže manévrovanie s prívesom nemusí byť vždy jednoduché, pri voľbe ťažného zariadenia vás môže podporiť asistent manévrovania s prívesom „Trailer Assist“. Mimochodom, ťažné zariadenie ponúka všeobecné zaťaženie 100 kg a zaťaženie pre nosiče bicyklov 75 kg, čo by malo potešiť nielen nadšencov elektrických bicyklov.

Povedzte svojmu vozidlu Tiguan „Hello!“

Pomocou nového voliteľného hlasového asistenta „IDA“ môžete hlasovými pokynmi pohodlne ovládať rádio, telefón, hudbu, voliteľnú 3-zónovú klimatizáciu a voliteľnú navigáciu. Platí to aj pre ďalšie funkcie vozidla, napríklad prístup k asistenčným systémom. Hlasom je možné vybrať napríklad správnu stanicu, položku v adresári alebo telefónne číslo.

Hlasového asistenta spustite slovami „Hello IDA! Rozumie aj každodenným frázam, ako napríklad „Je mi zima“ alebo „Kde nájdem japonské reštaurácie v Berlíne? Okrem toho vďaka digitálnym mikrofónom teraz rozpozná aj to, či hovorí vodič alebo spolujazdec, aby napríklad spustil klimatizáciu cielene pre tú osobu, ktorá vyslovila požiadavku.

Nový hlasový asistent „IDA“ sa vám v budúcnosti predstaví aj vizuálne na stredovom displeji a interakcie bude možné sledovať prostredníctvom grafiky. Optimalizovaný systém vám tiež kladie otázky alebo si nechá skočiť do reči.

Pomocou „IDA“ môžete tiež získať prístup k informáciám sprístupneným prostredníctvom internetových partnerov (napr. Wikipédia).

* Služba nie je dostupná v slovenskom jazyku.

Intuitívne telefonovanie. Indukčné nabíjanie

Riadiť vozidlo a zároveň uvoľnene telefonovať? Telefónne rozhranie „Comfort“ vám ponúka všetko, čo na to potrebujete: Systém hands-free disponuje mikrofónmi integrovanými v stropnej konzole, zatiaľ čo vnútorné reproduktory zabezpečujú vysokú kvalitu hlasového výstupu. Odkladací priestor vpredu má aj funkciu indukčného nabíjania pre bezdrôtové nabíjanie až dvoch mobilných telefónov so štandardom Qi s nabíjacím výkonom 15 W a zároveň zabezpečí chladenie zariadenia. Pripojenie k externej anténe je tiež zabezpečené bezdrôtovo pre optimalizovanú kvalitu príjmu.

Infotainment

Vždy stojí za pohľad

Chceli by ste mať na displeji iba zobrazenie rýchlosti a kilometrov? Alebo aj iné údaje o jazde? Alebo navigačnú mapu? Alebo názov skladby, ktorú práve počúvate? Alebo viaceré z nich? Doslova to máte vo vlastných rukách: v každej situácii správne zobrazenie. Nakonfigurujte si svoj digitálny prístrojový panel „Digital Cockpit Pro“ s vysokým rozlíšením a uhlopriečkou 26 cm (10,2 palca) sami. A presne tak, ako chcete vy.

Jeden pohľad. Všetky dôležité informácie

Majte dôležité informácie priamo vo vašom výhľade a zároveň sledujte cestu: To je veľká prednosť voliteľného head-up displeja. Časť čelného skla sa zmení na projekčnú plochu na zobrazenie rýchlosti, správ z asistenčných systémov alebo navigačných pokynov. Projekcia je dobre čitateľná aj pri protisvetle alebo na zasneženej ceste. A ak displej nepotrebujete, môžete ho kedykoľvek vypnúť.

Pozdravte prelomovú zábavu „Hello!“

Rádio

Už sériové rádio „Ready 2 Discover“ vrátane funkcie „streamovanie & internet“ vám ponúka viac než len súčasnú zábavu a informácie.

Navigácia

Voliteľný navigačný systém „Discover“ vrátane funkcie „Streamovanie & Internet“1 poskytuje intuitívnu navigáciu.

Pre tých, ktorí chcú viac, je volieteľne dostupný navigačný systém „Discover Pro Max“ vrátane funkcie „Streamovanie & Internet“1, ktorý ponúka množstvo technických doplnkov pre lepší zážitok zo systému infotainment.

Cenová ponuka na vozidlo Volkswagen!

Zanechajte nám svoje kontaktné údaje, náš predajca Vás bude kontaktovať