Tiguan Allspace

Dlhý rázvor, voliteľne so 7 sedadlami a zaťažením prívesu až 2,5 tony. Tiguan Allspace umožňuje život v širších dimenziách. Pre všetkých, ktorí majú každý deň v pláne veľa záležitostí.

Dizajn

Sebavedomý dizajn do najmenšieho detailu

Tiguan Allspace má skvelý zmysel pre štýl: Už predné partie s výraznou maskou chladiča a elegantným svetelným podpisom jasne prezentuje prémiovú úroveň. Každé z voliteľných diskov z ľahkej zliatiny podčiarkuje jeho športovú dynamiku, zatiaľ čo mohutné zadné partie zvýrazňujú od výbavy Elegance tmavočervené zadné LED svetlá a súvislý svetelný pás. Celkový dojem z nového Tiguan Allspace svedčí o jeho charakteristickom charaktere SUV, takže môže s istotou niesť nápisy modelu „Tiguan“, ako aj nápis „Allspace“ na zadnej strane. Celkový dojem z modelu Tiguan Allspace potvrdzuje odvážny charakter SUV, vďaka čomu môže na zadných dverách hrdo niesť nápisy „Tiguan“ a „Allspace“.

Pre dynamický vzhľad bez oslňovania

Tiguan Allspace žiari v plnej kráse. Vďačí za to voliteľným1 IQ.LIGHT – Matrix LED svetlometom, ktoré sú tiež vybavené svetlami s odbočovacou funkciou a zahŕňajú dynamickú reguláciu diaľkových svetiel „Dynamic Light Assist“: Jednotlivé LED segmenty sa pre rozdelenie svetla cielene zapínajú alebo vypínajú v závislosti od jazdnej situácie. Vďaka tomu jazdíte autom uvoľnene nielen vy, ale aj všetci vodiči pred vami a v protismere. Balík zahŕňa tiež: zadné LED svetlá a integrované dynamické smerové svetlá, ktoré naznačujú smer plynulým dynamickým signálom.

Skvelá ponuka diskov

S ktorou kombináciou pneumatík a diskov by váš Tiguan Allspace vyzeral najlepšie, je vec vkusu. Ako sa vám páčia napríklad voliteľné 20-palcové disky z ľahkej zliatiny „Misano“1? Sme si istí, že sa rozhodnete správne.

Kombinácia digitálneho pohodlia s nadčasovým komfortom

Čisté tvary, exkluzívne dekory, veľkorysé usporiadanie – v modeli Tiguan Allspace môžete priestor nielen vidieť, ale aj cítiť. Napríklad keď sa posadíte na pohodlné sedadlá a uchopíte kožený multifunkčný volant. Pri pohľade do kokpitu si uvedomíte, že nastal digitálny vek. Dominujú tu displeje s vysokým rozlíšením a povrchy citlivé na dotyk, napríklad klimatizácia „Air Care Climatronic“. Na zmenu rozhlasovej stanice alebo zadanie cieľa už nepotrebujete ani ruky, vďaka voliteľnému hlasovému ovládaniu stačí povedať vašu žiadosť.

Lepšia atmosféra vďaka náladovému osvetleniu

S viacfarebným ambientným osvetlením2 vidíte Tiguan Allspace v úplne novom svetle. Na výber máte 30 rôznych farebných odtieňov, ktoré interiér jemne osvetlia vašou obľúbenou farbou a vytvoria tak chladnejšiu alebo teplejšiu atmosféru. Či už cestujete vo dvojici alebo s rodinou, prechádzate jasne osvetleným mestom alebo po tmavej poľnej ceste: v závislosti od nálady a situácie môžete vytvoriť náladu, ktorá vyhovuje vám a vašim cestujúcim.

Komfort

Na palube môžete mať všetko

Najprv ste na nákupoch v meste, potom musíte vyzdvihnúť deti zo školy a popoludní chcete ísť s priateľmi k jazeru? Žiadny problém, vďaka veľkorysému priestoru si užijete dostatok priestoru pre hlavu a nohy na predných sedadlách aj vzadu a tiež máte dosť miesta pre seba a vaše obľúbené veci. Vďaka sklopným sedadlám a tiež voliteľnému tretiemu radu sedadiel môžete priestor za prednými sedadlami upraviť v závislosti od situácie: využite napríklad všetky sedadlá až pre sedem osôb na palube, sklopte všetky sedadlá a využite celý objem batožinového priestoru alebo použite len niektoré sedadlá. Voľba je na vás, koncepcia priestoru v modeli Tiguan je rovnako flexibilná ako vy.

Otvára nové možnosti

Po sklopení všetkých radov sedadiel v novom modeli Tiguan Allspace ponúka 5-miestnny variant objem batožinového priestoru až 1 920 litrov a voliteľný 7-miestny variant až 1 775 litrov. Podľa toho, ktoré sedadlá sklopíte, môžete zmeniť usporiadanie sedadiel a objem batožinového priestoru podľa vašich preferencií. Mimoriadne praktické je sklopenie vonkajších sedadiel jediným pohybom, aby ste vytvorili priestor pre dlhé predmety. Okrem toho stačí urobiť jemný pohyb nohou pod zadným nárazníkom a dvere batožinového priestoru s elektrickým ovládaním sa samy otvoria pomocou voliteľnej funkcie „Easy Open & Close“.

Obľúbené miesta v prvom rade

Posaďte sa a relaxujte. Na želanie dodávané predné sedadlá ergoActive vyzerajú nielen exkluzívne, ale dajú sa aj elektricky pohodlne nastavovať a vďaka bedrovej opierke sú zvlášť príjemné pre chrbát. Vodič sa môže tešiť aj na integrovanú funkciu masáže. Na želanie sú k dispozícii aj predné sedadlá s aktívnou klimatizáciou. To znamená, že sedadlá sa dajú nielen vyhrievať, ale aj chladiť. Túto funkciu, ktorá zaisťuje mimoriadne vysoký komfort, oceníte najmä počas horúcich letných dní.

Nebesky dobré: panoramatické strešné okno

Veľkorysé rozmery pre skvelé dojmy: voliteľné panoramatické výklopné a posuvné strešné okno prechádza po takmer celej ploche strechy a cestujúcim vzadu ponúka neobmedzený výhľad na oblohu. Túžite po závane čerstvého vzduchu? Stlačením tlačidla sa predná polovica strešného okno zdvihne alebo úplne presunie nad zadnú časť.

Príjemná klíma pre všetkých

Vašim cestujúcim je príliš teplo, ale vám je chladno? S trojzónovou reguláciou klimatizácie môžete nezávisle od seba nastaviť teplotu na strane vodiča, spolucestujúceho a cestujúcich na zadných sedadlách. Klimatizáciu „Air Care Climatronic“ môžete vďaka intuitívnemu dotykovému ovládaniu pohodlne regulovať priamo vo vašom zornom poli. Klimatizácia však dokáže oveľa viac: Rýchlosť otáčok ventilátora sa automaticky znižuje v závislosti od rýchlosti jazdy a ďalších kritérií, aby sa znížila hlučnosť klimatizácie. Filter s aktívnym uhlím zachytáva nežiadúci peľ, spóry plesne, jemný prach a iné alergény. A pri použití ostrekovačov okien alebo pri zaradení spätného chodu automaticky prepne na vnútornú cirkuláciu vzduchu. Systém tak zabezpečuje príjemnú klímu na cestovanie.

Zážitok z jazdy

Výbava pre ťažký príves

Nový Tiguan Allspace potiahne za sebou až 2,5 tony, napríklad obytný príves na kempovanie alebo príves pre kone. Voliteľné ťažné zariadenie je skrytý pod zadným nárazníkom a v prípade potreby sa stlačením tlačidla poloautomaticky sklopí dole. Pretože s prívesom nie je jednoduché manévrovať, môže vás podporovať voliteľný systém „Trailer Assist“.

Pohodlné manévrovanie do cieľa

Takmer nič nie je také ťažké ako cúvanie a manévrovanie s prívesom. Pokiaľ nesedíte v novom modeli Tiguan Allspace: jednoducho zaraďte spätný chod, stlačte parkovací spínač, zadajte požadovaný smer jazdy prívesu a pokojne zložte ruky z volantu. Teraz stačí iba akcelerovať, brzdiť a kontrolovať okolie – o ostatné sa postará voliteľný asistent „Trailer Assist“. Aj pri hmotnosti prívesu do 2 500 kg je manévrovanie jednoduché.

Trakcia v akcii

Na mokrom, ľadovom alebo hrboľatom povrchu sa voliteľný pohon všetkých kolies 4MOTION postará o to, aby sa hnacia sila motora podľa potreby rozdelila medzi všetky štyri kolesá. To minimalizuje pretočenie kolesa a váš Tiguan Allspace získa väčšiu trakciu na takmer akomkoľvek povrchu. Elektronický výber jazdného režimu 4MOTION Active Control, špeciálne vyvinutý pre stály pohon všetkých kolies, umožňuje optimálne prispôsobenie jazdných vlastností povrchu vozovky. To pre vás znamená mimoriadne vysokú úroveň komfortu a potešenia z jazdy.

Taký flexibilný ako váš štýl jazdy

Vďaka voliteľnému výberu jazdného režimu sa nový Tiguan Allspace prispôsobí vášmu štýlu jazdy a situácii na ceste. Kliknutím jednoducho zvoľte požadovaný jazdný režim a automaticky sa upraví pohon, riadenie a dokonca aj radenie (pri prevodovke DSG).

  • Eco: pre úspornú jazdu
  • Komfort: pre uvoľnenejšiu jazdu na zlých cestách
  • Normal: pre každodenné jazdy z bodu A do bodu B
  • Sport: pre športové jazdné vlastnosti pri zodpovedajúcich otáčkach motora
  • Individual: pre vaše vlastné možnosti kombinácie
  • Offroad: pre dobrodružstvo na nerovných cestách

Cenová ponuka na vozidlo Volkswagen!

Zanechajte nám svoje kontaktné údaje, náš predajca Vás bude kontaktovať