Arteon

Nový Arteon spoznáte na prvý pohľad, pretože svojím dizajnom a aerodynamickou siluetou jednoznačne prezentuje svoj charakter. Nastúpte a nechajte sa očariť elegantným interiérom a intuitívnym ovládaním funkcií.

Dizajn

Pokrokový dizajn svetiel

Výrazné zadné partie nového modelu Arteon s progresívnym svetelným podpisom podčiarkujú koncové svetlá s novým LED dizajnom. Na želanie sa zadné svetlá dodávajú v dynamickom dizajne. LED segmenty vytvárajú trojrozmerný efekt a pri brzdení sa prepínajú medzi zadnými a brzdovými svetlami. Zahŕňajú aj animované smerové svetlá. Funkcie „Leaving home“ a „Coming home“ sa postarajú o to, aby ste sa bezpečne dostali k vozidlu aj ku vchodovým dverám.

Dokonalý vzhľad

Športová limuzína prezentuje svoj extravagantný a puristický charakter.

Exkluzívny komfort

V priestrannom interiéri vás privíta luxusný komfort. Všetky ovládacie prvky sú ergonomicky prispôsobené vodičovi. Harmonicky zladené farby a materiály zabezpečujú exkluzívnu atmosféru. Nezáleží na tom, pre ktorý variant sa rozhodnete, pretože v závislosti od výbavy máte na výber rôzne poťahy sedadiel od látkových cez Artvelour až po kožu Nappa. Elegantný dojem interiéru dotvárajú dekóry z hliníka alebo pravého dreva. V tomto interiéri si užijete každú chvíľu vašej cesty.

Vytvára svetelné akcenty

Zahaľte interiér do svetla vašej obľúbenej farby. S nepriamym bielym ambientným osvetlením vytvoríte vo vozidle príjemnú atmosféru.

 • palubná doska, stredová konzola, ale aj predné a zadné dvere sú jemne osvetlené
 • na želanie je v ponuke 30 farebných odtieňov. Zvolená farba je použitá aj pre podsvietenie digitálnych ukazovateľov

Digitálny komfort

Všetko dôležité máte v zornom poli

Klasický tachometer alebo navigačná mapa vo vysokom rozlíšení? Digitálny prístrojový panel „Digital Cockpit Pro“ ponúka obidve možnosti súčasne:

 • farebný TFT displej s vysokým rozlíšením a uhlopriečkou 26 cm (10,25″)
 • možnosť konfigurácie rôznych zobrazení
 • možnosť zobrazenia podrobných údajov o jazde prostredníctvom multifunkčného volantu alebo infotainment systému
 • 2D a 3D zobrazenie mapy
 • ponúka cielené zväčšenie navigačnej mapy s funkciou „zoom“
 • zobrazenie vybraných informácií na celej ploche displeja
 • navigačná mapa a informácie o prehrávanom médiu sa dajú kombinovať

Intuitívnejšie vďaka dotyku

Tlačidlá pre ovládanie funkcií v kokpite nového modelu Arteon ustúpili prevažne citlivým dotykovým povrchom. Napríklad klimatizáciu Climatronic tak môžete ovládať jednoducho a intuitívne pomocou tlačidiel a posuvníkov.

Funkcie multifunkčného športového volantu čalúneného kožou sa tiež dajú ovládať dotykom. V kombinácii s inteligentným pohybom v menu tak máte prístup k mnohým funkciám. Každé zadanie potvrdí haptická spätná väzba vo forme jemnej vibrácie.

Udáva smer a rytmus

Navigačný systém „Discover Media“ zaujme farebným dotykovým displejom s uhlopriečkou 20,3 cm (8 palcov) a intuitívnou navigáciou s rozpoznávaním dopravných značiek. S mobilnými online službami We Connect máte na cestách k dispozícii skvelé pripojenie na internet. Určite vás poteší aj osem reproduktorov, rozhranie Bluetooth pre mobilné telefóny, dva USB vstupy (typ C) a služby App-Connect s bezkáblovým pripojením pre mobilné telefóny s Apple CarPlay™.

Chceli by ste sa posunúť ešte o krok ďalej do digitálnej budúcnosti? Žiadny problém. Na tento účel je k dispozícii voliteľný navigačný systém „Discover Pro“.

Skvelá hudba, dokonalý dizajn

Voliteľný zvukový systém od spoločnosti „Harman Kardon“ vás nadchne vydareným zvukom a rafinovaným, elegantným dizajnom. Vytvorený pre milovníkov akustiky, ktorí hudbu pri riadení vozidla nechcú len počúvať, ale chcú si užiť každý tón. Očakávať môžete vyvážené výšky aj hĺbky a precízne basy. Zvukový systém „Harman Kardon“ vytvorí vo vašom vozidle nepredstaviteľnú zvukovú kulisu. O tento zážitok sa postará:

 • 10 reproduktorov
 • 1 subwoofer
 • centrálny reproduktor
 • 16-kanálový ethernetový zosilňovač
 • priestorový zvuk

eHybrid

Dva pohony. Dvojnásobné potešenie z jazdy

Arteon eHybrid je plug-in hybridné vozidlo s elektrickým a benzínovým motorom TSI. Vďaka tomu môžete jazdiť lokálne s nulovými emisiami alebo v hybridnom režime, ktorý kombinuje spaľovací motor a elektromotor pre maximálny systémový výkon a efektívne potešenie z jazdy.

Čistý výkon

Motory TDI v novom modeli Arteon robia dojem mimoriadne nízkymi emisiami. Umožňuje to inovatívna technológia „Twindosing“, ktorá cieleným dávkovaním aditíva AdBlue pred dvomi za sebou umiestnenými katalyzátormi na seba viaže okolo 80 percent všetkých oxidov dusíka. Výsledkom je nová generácia dieselových motorov, ktoré spĺňajú prísnejšie emisné normy Euro 6d a produkujú osemnásobne nižšie hodnoty emisií ako sú predpísané limity.

Novo vyvinutá sila

Pre nový Arteon je v ponuke široká paleta motorov: motory TSI a TDl, ale aj e-hybrid* pre silný výkon s mimoriadne nízkou spotrebou paliva. Agregáty umožňujú plynulý nástup výkonu vďaka kombinácii nízkeho zdvihového objemu, prepĺňania turbodúchadlom a priameho vstrekovania paliva. Okrem toho je tu aktívny manažment valcov, ktorý pri nižšom zaťažení motora vypne dva zo štyroch valcov. Kultivovaný chod motora zostáva konštantný.

*Štúdia približujúca sa sériovému vozidlu. Do ponuky bude zaradená neskôr.

Potešenie z jazdy vytvorené na mieru

Stačí stlačiť tlačidlo, aby vaše vozidlo prešlo hladko po dlažbe z mačacích hláv alebo sa do zákruty položilo ako športový automobil. Postará sa o to voliteľná adaptívna regulácia podvozka DCC. Na výber máte režimy jazdy comfort, eko alebo sport a možnosť vytvoriť si vlastné nastavenie. Pri mnohých iných vozidlách si môžete zvoliť nastavenie podvozka len raz: pred kúpou. Pri modeli Arteon si nastavenie môžete vybrať pred každou jazdou.

Cenová ponuka na vozidlo Volkswagen!

Zanechajte nám svoje kontaktné údaje, náš predajca Vás bude kontaktovať