Taigo

Taigo. Pre všetkých, ktorí si tvoria vlastné trendy. Ktorí sa nenechajú zmeniť, ale radšej urobia zmenu sami. Ktorí ukazujú nielen štýl, ale aj charakter. A ktorí nachádzajú výnimočnosť aj v každodennom živote.

Exteriér

Nápadne športová

Pre každého nadšenca športového temperamentu ponúka nové Taigo R-Line exkluzívnu výbavu špeciálnych dizajnových, komfortných a technologických prvkov pre pôsobivý exteriér a interiér.

Výbava R-Line:

  • R-Line exteriér
  • R-Line interiér
  • Ambientné osvetlenie
  • Rádio „Ready 2 Discover“
  • Čierne strešné lišty (pri voliteľnom panoramatickom strešnom okne sa nedodávajú)
  • 17″ disky z ľahkej zliatiny „Valencia“*

Milujete kontrasty?

Nové Taigo spája kompaktné rozmery a skvelý dizajn. Ako to presne bude vyzerať, rozhodnete vy. Čo by ste povedali na čiernu strechu a s ňou zladené čierne lakované kryty vonkajších spätných zrkadiel? Roof Pack je voliteľne dostupný pri výbave Style vrátane tónovaných bočných a zadných okien.

Nová tvár

Taigo pôsobí na prvý pohľad športovo a moderne. Výnimočný prvok: štýlová svetelná LED lišta prechádzajúca cez celú prednú časť až k logu Volkswagen pôsobivo spája IQ.LIGHT – Matrix LED svetlomety* a spolu vytvárajú skvelý svetelný podpis. Svetlá do hmly sú integrované do bokov širokého nárazníka

* Voliteľné pre výbavu Life a R-Line, štandard pre výbavy Style.

Expresívne v každom ohľade

Športová je tiež dozadu klesajúca zadná časť vozidla s moderným dizajnom koncových svetiel. Dizajn kupé je zvýraznený úzkymi, tmavočervenými zadnými LED svetlami spojenými svetelným pásom prechádzajúcim cez celú zadnú časť vozidla – a od výraznej hrany strechy až po dynamický zadný nárazník prezentuje, že nový model Taigo rád unikne všedným dňom.

Spot on

Na pôsobivý vzhľad je potrebné správne osvetlenie. Pri modeli Taigo je súčasťou sériovej výbavy: svetelná projekcia, ktorá osvetľuje povrch vozovky vedľa automobilu. Aby ste nielen bezpečne došli do cieľa, ale aj domov, osvetlí pred nastupovaní a vystupovaním aj priestor pred vozidlom a prostredníctvom funkcie „Leaving home“ a „Coming home“ vám osvetlí cestu ku vchodovým dverám.

Interiér

Dôležité informácie priamo v zornom poli

Na cestách je dôležité mať prehľad. Sériový digitálny prístrojový panel Digital Cockpit zobrazuje na farebnom displeji s vysokým rozlíšením a uhlopriečkou 20,32 cm klasické prístroje, ako je tachometer a počítadlo kilometrov. Prístrojový panel Digital Cockpit Pro s uhlopriečkou 26,04 cm umožňuje usporiadať zobrazenie podľa vašich individuálnych preferencií. Môžete si napríklad zvoliť zobrazenie asistenčných systémov alebo kombináciu navigačnej mapy a informácií z prehrávaných médií – všetko v príťažlivej grafike a animáciách.

Atraktívne inovatívny

Interiér nového modelu Taigo vás srdečne víta. S exkluzívnou dotykovou palubnou doskou Soft Touch v sériovej výbave a vo výbave Style na želanie dokonca s farebným dekórom. Svoje mobilné zariadenia môžete jednoducho nabíjať aj v priestore zadných sedadiel prostredníctvom USB rozhrania, ktoré je umiestnené na zadnej strane stredovej lakťovej opierky. Taktiež multifunkčný volant čalúnený kožou, ktorý je od výbavy Life súčasťou sériovej výbavy dokazuje, že v tomto priestore sa všetko točí okolo životného štýlu zameraného na konektivitu.

Prináša do interiéru farbu

Chcete vo vnútri vozidla trochu viac farby? S dizajnovým paketom „Visual Green“ dodáte interiéru svieži vzhľad. Pri nastupovaní vás privíta interiér v svetlej farbe „Ceramique“ a štýlové dekory v zelenej farbe „Visual Green“. Farebné ladenie vnútorného priestoru harmonicky dopĺňajú poťahy sedadiel Tracks s dekoratívnymi švami v zelenej farbe.

Správne svetlo pre váš interiér

Biele ambientné osvetlenie, štandard pre výbavu Style a R-Line, v priestore kľučiek predných dverí, dekoratívnych líšt dverí a na palubnej doske vytvára príjemnú atmosféru v interiéri vozidla prostredníctvom nepriameho svetla. Pre vaše oči sú k dispozícii LED svetlá na čítanie vpredu a vzadu, voliteľné pre výbavu Life, ako aj LED osvetlenie priestoru pre nohy, sériová výbava pre Style a R-Line, ktoré vám zabezpečia dobrý prehľad pri nastupovaní.

Príjemná klíma pre všetkých

Vašim spolucestujúcim je príliš teplo? A vám príliš chladno? S dvojzónovou reguláciou klimatizácie môžete nezávisle od seba nastaviť teplotu na strane vodiča a spolucestujúceho. Klimatizáciu „Air Care Climatronic“ môžete pohodlne regulovať vďaka intuitívnemu dotykovému ovládaniu a dokáže oveľa viac: Rýchlosť otáčok ventilátora sa automaticky znižuje v závislosti od rýchlosti jazdy a ďalších kritérií, aby sa znížila hlučnosť klimatizácie. A pri použití ostrekovačov okien alebo pri zaradení spätného chodu automaticky prepne na vnútornú cirkuláciu vzduchu – nepríjemné pachy tak nepreniknú do vnútorného priestoru vozidla. V skratke: V modeli Taigo vládne dobrá cestovateľská klíma.

Jednoduché nakladanie

Napriek svojim kompaktným rozmerom ponúka model Taigo pôsobivo veľa miesta. Aby ste ho mohli optimálne využiť, ponúka variabilná podlaha ďalší úložný priestor. Tým, že nakladacia hrana a ložná plocha tvoria jednu rovinu, umožňujú mimoriadne ľahké nakladanie a vykladanie: batožinu stačí zdvihnúť na úroveň nakladacej hrany a posunúť ju dovnútra alebo vytiahnuť von. Nebude Vám pritom prekážať ani subwoofer¹ voliteľného zvukového systému BeatsAudio™, ktorý je integrovaný do priestoru pre rezervné koleso a umožňuje tak maximálne využitie batožinového priestoru.

* Súčasť voliteľného zvukového systému BeatsAudioTM.

Komfort

Využite svoj smartfón naplno

Voliteľné bezdrôtové rozhranie App-Connect umožňuje komfortné využívanie aplikácií a uloženého obsahu. Hudba, správy, navigačné mapy alebo audio knihy sa prenášajú na displej infotainment systému, cez ktorý ich môžete ovládať priamo vo svojom zornom poli. Na pripojenie vášho mobilného telefónu sú k dispozícii tri technológie – Android Auto™ od Google, Apple CarPlay™ a MirrorLink®. Mimoriadne príjemné je používanie Apple CarPlay™ a Android Auto™, ktoré umožňuje bezdrôtové spojenie s voliteľnými navigačnými systémami „Discover Media“ a „Discover Pro“, ale aj rádio „Ready 2 Discover“. Rozhranie App-Connect je možné zakúpiť a aktivovať dodatočne prostredníctvom internetového obchodu In-Car Shop.

Žiadny kábel? Žiadny problém

Máte vždy poruke nabíjací kábel pre prípad, že sa váš smartfón na cestách vybije? V modeli Taigo si s tým už nemusíte robiť starosti. Svoj smartfón jednoducho umiestnite do prednej odkladacej priehradky, kde sa bude indukčne nabíjať. Podmienkou je, aby telefón podporoval štandard Qi a vozidlo bolo od výbavy Life vybavené nutnou doplnkovou výbavou.

Výhľady na nebo

Voliteľné elektrické panoramatické výklopné a posuvné strešné okno priťahuje pozornosť vďaka obrovskej sklenenej ploche, ktorá siaha cez celú šírku strechy. Ešte krajší je voľný výhľad na nebo. A voľná cesta pre slnečné lúče aj čerstvý vzduch. Vy sa rozhodnete, koľko slnka a vzduchu si chcete užiť, pretože okno môžete vyklopiť alebo úplne otvoriť. A ak je príliš jasno, pomôže tónované sklo a kvalitná roleta*.

* Pri panoramatickom výklopnom a posuvnom strešnom okne sa nedodávajú strešné lišty.

Taigo, otvor sa!!

Ušetrite si nekonečné hľadanie kľúča v bunde, nohaviciach alebo v taške. Pretože pri voliteľnom bezkľúčovom prístupe a štartovacom systéme „Keyless Access“ stačí, keď máte kľúč pri sebe. Pri vzdialenosti 1,5 metra od auta dokáže systém identifikovať kľúč od vozidla a automaticky odomkne všetky dvere. Kľúč nepotrebujete ani na naštartovanie motora. Stačí stlačiť tlačidlo. A v prípade, že systém Keyless Access niekedy nefunguje, bude to asi tým, že kľúč od auta nemáte so sebou. Nezostal náhodou na kuchynskom stole?

* Keyless Access vás podporuje v rámci možností daných systémom.

Cenová ponuka na vozidlo Volkswagen!

Zanechajte nám svoje kontaktné údaje, náš predajca Vás bude kontaktovať