Polo

Kto hovorí, že od malého auta nemôžete očakávať veľké funkcie? Objavujte progresívny dizajn a inteligentné technológie v novom modeli Polo.

Dizajn

Určite vás nadchnú

Nové Polo možno už na prvý pohľad rozpoznať podľa skutočne špičkového voliteľného systému: inovatívnych svetlometov IQ.LIGHT – LED Matrix. Technológia Matrix umožňuje dlhodobú jazdu s aktívnymi diaľkovými svetlami bez toho, aby oslňovali ostatných účastníkov cestnej premávky. To, čo vpredu urobí dojem, nesmie chýbať vzadu: balík zahŕňa voliteľné zadné LED svetlá s animovanými brzdovými svetlami a integrované dynamické smerové svetlá, ktoré naznačujú smer plynulým dynamickým signálom.

Typické Polo, individuálny vzhľad

Vďaka kompaktným rozmerom a sviežim exkluzívnym dizajnovým prvkom prezentuje Polo svoju osobnosť na prvý pohľad. Zvlášť nápadný je nový dizajn predných partií s voliteľnou svetelnou LED lištou, ktorá je umiestnená medzi svetlometmi IQ.LIGHT – LED Matrix. Ak sa pozriete bližšie, zistíte, že individuálny nie je len výber farieb. Každá zo štyroch výbav modelu Polo, Life, Style alebo R-Line boduje svojimi vlastnými prvkami. Napríklad dekoračnými chrómovými akcentmi a ďalšími voliteľnými prvkami, ako je strecha v kontrastnom odtieni alebo svetlá do hmly. Ktorý je váš favorit?

Väčší výber: ponuka diskov pre model Polo

S ktorou kombináciou pneumatík a diskov by vaše Polo vyzeralo najlepšie, je vec vkusu. Sme si však istí, že sa rozhodnete správne.

S komplexnou výbavou

Interiér a exteriér, ktorý vám vyrazí dych. Nové Polo už v štandarde zaujme širokou ponukou už pri sériovej výbave, napríklad prehľadným digitálnym prístrojovým panelom Digital Cockpit, osviežujúcou klimatizáciou a rádiom „Composition“ s digitálnym rozhlasovým príjmom DAB+ a rozhraním pre mobilné telefóny. V ponuke je toho oveľa viac, tak prečo sa obmedzovať? Možno hľadáte funkcie ako digitálny prístrojový panel Digital Cockpit Pro s možnosťou individualizácie, klimatizáciu „Climatronic“ s ovládaním prostredníctvom dotykových plôch alebo ambientné osvetlenie. Žiadny problém, v závislosti od výbavy sú buď súčasťou sériovej výbavy alebo sú dostupné na želanie. Stačí si pozrieť ponuku výbav Polo, Polo Life, Polo Style a Polo R-Line.

Otvorené novým horizontom

Vďaka obrovskej sklenenej ploche, ktorá siaha takmer cez celú šírku strechy, je voliteľné elektrické panoramatické výklopné a posuvné strešné okno pozoruhodným prvkom, ktorý priťahuje pohľady. V interiéri zabezpečuje viac svetla, ale ešte krajší je ničím nerušený výhľad na oblohu. A otvorené vpustí dovnútra slnečné lúče a čerstvý vzduch. Koľko si z toho chcete užiť, sa rozhodnete sami: strešné okno môžete zdvihnúť alebo úplne otvoriť. A tónované sklá a kvalitná roleta sa postarajú o príjemnú teplotu aj pri silnom slnku.

Digitálny komfort

Dôležité informácie priamo v zornom poli

Digitálny prístrojový panel Digital Cockpit vám na 20,32 cm (8″) farebnom displeji s vysokým rozlíšením sériovo zobrazí klasické funkcie ako rýchlomer a počítadlo kilometrov. Pri digitálnom prístrojovom paneli Digital Cockpit Pro si na 26,04 cm (10,25 palca) displeji môžete zvoliť funkcie podľa individuálnych preferencií. Napríklad si vyberiete zobrazenie asistenčných systémov alebo kombináciu navigačnej mapy a médií – v príťažlivej grafike a s animáciami.

Pokročilá zábava

Už ste počuli? Rádio „Composition“1 s 15,5 cm (6,5″) displejom sa v modeli Polo postará o nepretržitú zábavu. Niet sa čomu čudovať, koniec koncov zahŕňa digitálny rozhlasový príjem DAB+, dva USB sloty typu C a rozhranie pre pripojenie mobilného telefónu. Rádio „Ready 2 Discover“ je štandardom od výbavy Style alebo dostupné na želanie. Disponuje nielen farebným TFT displejom s uhlopriečkou 20,3 cm (8″), ale aj možnosťou aktualizácie prostredníctvom funkcie „We updrage“ a prostredníctvom online obchodu („In-Car-Shop“) možno v budúcnosti doplniť funkciu navigácie. Ak chcete mať navigáciu k dispozícii hneď od začiatku, môžete sa rozhodnúť pre navigačný systém „Discover Media“ vrátane funkcie „Streamovanie & internet“ s 20,3 cm (8″) displejom alebo „Discover Pro“ vrátane funkcie „Streamovanie & internet“ s 23,5 cm (9,2″) displejom.

Počúva vás

Vďaka intuitívnemu hlasovému ovládaniu môžete pomocou vášho hlasu ovládať rádio, telefón a voliteľnú navigáciu vo vašom modeli Polo. Pomocou hlasových pokynov môžete vyhľadať správnu rozhlasovú stanicu, príslušnú položku v adresári alebo telefónne číslo. A s voliteľnou funkciou online hlasového ovládania od We Connect Plus vám nové Polo rozumie ešte lepšie. Online si môžete napríklad zvoliť obľúbenú hudbu alebo intuitívne ovládať zadanie cieľa v navigácii.

Konektivita

Udržuje vás v jazdnom pruhu. A od ostatných na ceste

Ak sa rozhodnete pre funkciu IQ.DRIVE Travel Assist, bude Polo disponovať kapacitným volantom: Vďaka citlivému povrchu dokáže sám rozpoznať, či máte volant fyzicky „v rukách“. Cestovný asistent IQ.DRIVE Travel Assist zabezpečuje mimoriadne komfortnú jazdu tým, že vás podporuje pri monotónnych a únavných jazdných situáciách. IQ.DRIVE Travel Assist udržuje rýchlosť a vozidlo v jazdnom pruhu pričom zohľadňuje vzdialenosť od vozidiel pred vami, hlavne na diaľnici a cestách prvej triedy.

Udržuje odstup. A maximálnu povolenú rýchlosť

Na želanie dodávaný adaptívny tempomat ACC pomáha udržovať nastavený komfortný odstup od vpredu idúceho vozidla a to až do vami prednastavenej maximálnej rýchlosti (bis 210 km/h). V dopravnej zápche dokáže Polo automaticky zabrzdiť a opäť sa rozbehnúť (s voliteľnou automatickou prevodovkou DSG). V kombinácii s voliteľným navigačným systémom je ACC rozšírený o funkciu prediktívnej regulácie rýchlosti a asistenciu pri jazde v zákrutách. Systém rešpektuje maximálnu povolenú rýchlosť a vy sa tak vyhnete jej prekročeniu. ACC navyše na základe údajov z navigačného systému prispôsobuje rýchlosť pri prejazde zákrutami, križovatkami (odbočovanie) a kruhovými objazdami.

Jednoduché parkovanie

Polo s voliteľným parkovacím asistentom „Park Assist“ vám povie, či je parkovacie miesto dostatočne veľké a tiež samostatne zaparkuje. Vy ovládate spojku, plyn a brzdu. On urobí zvyšok.

  • senzory vyhľadávajú vhodné parkovacie miesto (max. do 40 km/h)
  • pozdĺžne parkovacie miesta vhodné na zaparkovanie musia mať minimálne dĺžku vozidla plus 80 cm pre manévrovací priestor a na vyparkovanie je potrebných min. 25 cm pred a za vozidlom
  • priečne parkovacie miesta musia mať odstup min. 35 cm z oboch strán

Zmena jazdného pruhu so systémom

Asistent zmeny jazdného pruhu „Side Assist“ upozorní pomocou LED ukazovateľa vo vonkajších spätných zrkadlách na iné vozidlá v mŕtvom uhle alebo vozidlá pohybujúce sa vo vzdialenosti až 50 metrov za vami. Ak pred zmenou jazdného pruhu zapnete smerové svetlo, dokáže systém prepočítať, či pre vás niektoré z vozidiel za vami vzhľadom na jeho polohu a rýchlosť predstavuje nebezpečenstvo – a nápadným blikaním vás na to upozorní.

Cenová ponuka na vozidlo Volkswagen!

Zanechajte nám svoje kontaktné údaje, náš predajca Vás bude kontaktovať