Nové ID. 7

Pre väčšiu dávku slobody
Volkswagen nanovo definuje výkon elektomobility s novým čisto elektrickým modelom ID.7. Plne elektrická limuzína kombinuje vysoký dojazd, rýchle nabíjanie, veľkorysý priestor a intuitívne ovládanie a vytvára tak nový prémiový štandard značky Volkswagen.

Detaily nového ID.7

Rýchle nabíjanie. Väčší dojazd

S novým modelom ID.7 prejdete v závislosti od kapacity batérie na čisto elektrický režim až 700 kilometrov, a tak ste vybavený na takmer akúkoľvek jazdu bez prestávky. Batériu nabijete z 10 na 80 percent za menej ako 30 minút a opäť môžete rýchlo pokračovať v jazde – a s najefektívnejším vozidlom vo svojej triede ste na cestách dlhšie: vďaka sofistikovanému manažmentu batérie a aerodynamickému dizajnu spotrebuje nové ID.7 len 13 kWh/100 km.

Šikovné horizonty

Elektrická panoramatická strecha „Smart Glass“ nového modelu ID.7 ponúka nebeský výhľad už v sériovej výbave. Veľká sklenená plocha nielenže priťahuje pohľady, ale dá sa aj pohodlne ovládať posúvaním prsta po funkčnej ploche v strope alebo hlasovým ovládaním. Okrem toho sa dá nastaviť ako priehľadná alebo nepriehľadná. Priepustnosť svetla sa ovláda pomocou elektrochromatického napätia.

Revolučná navigácia

Vo vašom vozidle ID. sa stretáva špičková technológia s realitou a vy si zachováte prehľad o tom, čo je dôležité: sériový head-up displej s rozšírenou realitou premieta dôležité digitálne informácie, napríklad zmenu jazdného pruhu alebo na želanie odbočovacie šípky navigácie, priamo na čelné sklo a do vášho zorného poľa. Upozornenia navigácie vidíte na ceste presne tam, kadiaľ práve prechádzate alebo kam potrebujete odbočiť – bez toho, aby ste spustili oči z cesty. Do cieľa tak prídete uvoľnenejší.

Jednoduchá možnosť relaxovať

Komfortnejšia jazda, lepší príjazd so cieľa – s novou voliteľnou aplikáciou Wellness In-Car sa vaše ID. postará o vašu pohodu. Pomocou aplikácie môžete počas jazdy alebo nabíjania aktivovať rôzne wellness programy. Nová koncepcia klimatizácie s inteligentnými vetracími otvormi reguluje prúdenie vzduchu podľa potreby cielene a dynamicky. V kombinácii so zvukom, svetlom, panoramatickou sklenenou strechou, masážnou funkciou sedadla a klimatizáciou vám vaše ID. na želanie poskytne na mieste vodiča alebo spolujazdca komplexný wellness zážitok. Podľa toho, ako sa cítite (chcete cítiť), môžete využiť rôzne podprogramy – od aktivity až po relaxáciu.

Svetlo pre takmer akúkoľvek náladu

Dodajte svojmu modelu ID. väčšiu dávku osobnosti. Vyberte si z desiatich sériových farieb (k dispozícii je 30 voliteľných farebných odtieňov) a nechajte interiér zažiariť v jemných farbách.

Opticky podsvietené dekory na palubnej doske, v čalúnení dverí a priehradke na mobilný telefón vytvárajú výnimočnú svetelnú náladu. Chladnejšie alebo teplé osvetlenie – máte to vo svojich rukách.

Pohodlnejšie sedenie, uvoľnenejší príjazd

Ako si usteliete, tak si aj sadnete: obzvlášť uvoľnene a odpočinuto sedíte napríklad na novo vyvinutých voliteľných prémiových sedadlách ergoActive v novom modeli ID.7.

Masážne programy s masážou bokov a po prvýkrát aj s aktiváciou panvy podporujú prekrvenie, uvoľňujú napätie a môžu tak zvýšiť pohodu, najmä počas dlhých ciest. Masážna funkcia sa vytvára programovo riadeným vytváraním a uvoľňovaním tlaku vzduchových bublín integrovaných vo vankúši operadla a dodatočne vo vankúši sedadla.

Konektivita: Digitálne pripojenie k vášmu ID.7

Ponuka konektivity od spoločnosti Volkswagen vám poskytne viac pohodlia a zábavy. Pripojenie vášho ID.7 k internetu a smartfónu vám pomôže uvoľnene sa dostať do cieľa – len riadiť vozidlo musíte ešte sami.

Pripojte sa k svojmu ID.7

Vďaka digitálnym službám „VW Connect“ sa nové ID.7 zmení na vozidlo s pripojením na internet, pretože s pevne zabudovanou SIM kartou môže byť na želanie online. So službou VW Connect Plus1 máte k dispozícii dopravné informácie v takmer reálnom čase, ako aj nabíjacie stanice so stavom obsadenosti a otváracími hodinami. Ďalšie digitálne produkty pre vaše ID. si môžete stiahnuť, nainštalovať a aktualizovať prostredníctvom obchodu „In-Car shop“. S aplikáciou  pre váš smartfón získate prehľad o dôležitých údajoch vášho ID. aj na cestách: Skontrolujte pomocou aplikácie zostávajúci dojazd vášho vozidla alebo sa pozrite, či sú všetky dvere a okná zatvorené. Spustite a zastavte procesy nabíjania pohodlne na diaľku a nastavte klimatizáciu podľa svojich individuálnych preferencií.

Následne prispôsobiteľné

Mnohé funkcie možno aktivovať vo vašom ID. ako Upgrades.

Aktuálna ponuka voliteľného vybavenia závisí od vozidla a modelu a môžete si ju pozrieť v In-Car Shope a internetovom obchode We Connect.

Prelomové. A aktuálne

Aktualizácie softvéru poznáme z počítača alebo smartfónu. Pomocou bezdrôtových aktualizácií „over-the-air“ môžete aktualizovať softvér svojho ID. aj prostredníctvom mobilného dátového pripojenia inštaláciou aktualizácie cez systém infotainment. Týmto spôsobom možno napríklad neustále zlepšovať ovládanie, výkon a komfort a dokonca pridávať nové funkcie.

Infotainment a zábava pre každý okamih

Chceli by ste používať aplikácie zo smartfónu pohodlne vo vozidle? Vďaka App-Connect je to veľmi jednoduché. Umožní vám pohodlne ovládať vybrané aplikácie a obsahy priamo vo vašom vozidle Volkswagen. Pomocou technológií Apple CarPlay alebo Android Auto od spoločnosti Google sa bezdrôtovo prenesú priamo na displej informačného systému vozidla a vy ich budete môcť pohodlne a prehľadne ovládať vo vašom zornom poli. Vďaka tomu je prístup napríklad k hudbe, správam, mapám alebo audio knihám neuveriteľne jednoduchý.

Asistenčné systémy

„Park Assist Plus“

Váš Volkswagen s voliteľným parkovacím asistentom „Park Assist Plus“ nielenže počas jazdy rozpozná, či je parkovacie miesto dostatočne veľké, ale aj za vás zaparkuje.

„Park Assist Plus“ nepretržite vyhľadáva vhodné pozdĺžne parkovacie miesta do rýchlosti 40 km/h. Do rýchlosti 20 km/h vyhľadáva aj priečne parkovacie miesta. Ak sa rozhodnete pre jedno z nájdených parkovacích miest, spustíte proces parkovania. Parkovací asistent „Park Assist Plus“ môže vykonať parkovací manéver za vás. Stačí len sledovať proces parkovania a v prípade potreby zasiahnuť.

Systém „Park Assist Plus“ však dokáže ešte viac. Z pozdĺžnych parkovacích miest dokáže vozidlo aj opäť vyparkovať. Môže vám pomôcť aj pri neúspešnom parkovacom manévri tým, že proces ukončí za vás.

„Park Assist s funkciou Memory“

Ak sa rozhodnete pre „Park Assist Plus s funkciou Memory“, môžete svoj Volkswagen teraz naučiť individuálne parkovacie manévre. Napríklad zaparkovanie na parkovacie miesto alebo do garáže. Pritom stačí, keď svoj Volkswagen raz zaparkujete sami a uložíte si proces parkovania. Následne môže váš Volkswagen naučený parkovací manéver samostatne zopakovať. Vy musíte proces len sledovať a v prípade potreby zasiahnuť.

Udržiava jazdný pruh a odstup od ostatných

S voliteľným „Travel Assist“ máte na palube mimoriadne užitočný asistenčný systém. Dokáže za vás udržiavať jazdný pruh, odstup od vozidla pred vami a maximálnu rýchlosť, ktorú ste si nastavili.

Systém okrem iného využíva adaptívne riadenie vozidla v jazdnom pruhu. To aktívne udržiava vozidlo v strede jazdného pruhu. Travel Assist sa pritom prispôsobuje vášmu štýlu jazdy a môže vozidlo viesť namiesto v strede viac vľavo alebo vpravo v jazdnom pruhu.

V prípade, že sú k dispozícii tzv. kolektívne dáta, teda jazdné údaje viacerých vozidiel vo vašom okolí, stačí systému Travel Assist rozoznať len jednu líniu jazdného pruhu – napríklad na vidieckych cestách bez vyznačenia stredovej čiary.

Travel Assist okrem toho disponuje prediktívnou reguláciou rýchlosti a asistenciou v zákrutách.

Rýchlosť vozidla sa pritom dá prispôsobiť platným obmedzeniam rýchlosti a priebehu trasy (zákruty, kruhové objazdy a pod.).

Môže konať, keď nereagujete

Ak v dôsledku zdravotných ťažkostí prestane vodič vykazovať akúkoľvek aktivitu pri riadení vozidla, voliteľný systém „Emergency Assist“ to dokáže zaregistrovať a pokúsiť sa ho prebrať. Ak sa mu to nepodarí, dokáže vozidlo, v rámci možností daných systémom, kontrolovane zastaviť, a prípadne tak zabrániť nehode.

Prináša život do mŕtveho uhla

Voliteľný asistent zmeny jazdného pruhu „Side Assist“ vás môže upozorniť na nebezpečné situácie pri zmene jazdného pruhu. LED ukazovateľ vo vonkajšom spätnom zrkadle vás upozorňuje na vozidlá nachádzajúce sa v mŕtvom uhle alebo rýchlo sa približuje vozidlá.

Ak chcete zmeniť jazdný pruh a aktivujete smerové svetlo, systém prepočíta, či by niektoré z vozidiel mohlo byť pre vás nebezpečné – a upozorní vás naň výrazným blikaním.

V kombinácii s asistentom udržiavania jazdného pruhu „Lane Assist“ vás môže podporiť aj korigujúcim zásahom do riadenia.

Asistent vyparkovania cúvaním vás upozorní na iné vozidlo, ktoré križuje vašu jazdnú dráhu pri cúvaní z parkovacieho miesta. V núdzovom prípade dokáže systém v rámci svojich možností vozidlo dokonca úplne zastaviť, aby v ideálnom prípade zabránil kolízii alebo zmiernil jej následky.

Dokáže rozpoznať, čo by sa mohlo stať

Sériový systém výstrahy pred nebezpečenstvom podporuje vodiča užitočnými informáciami, napríklad môže upozorniť na práce na ceste alebo špeciálne vozidlá s prednosťou jazdy. Komunikácia funguje s technológiou Car2X cez WLAN (pWLAN).

Udržiava odstup. A maximálnu povolenú rýchlosť

Automatický distančný radar ACC pomáha udržiavať vopred nastavenú maximálnu rýchlosť ako aj odstup od vozidla pred vami. Okrem toho disponuje prediktívnym tempomatom a asistenciou pri jazde v zákrutách. ACC pritom dokáže prispôsobiť rýchlosť vozidla platným rýchlostným obmedzeniam a priebehu cesty (zákruty, kruhové objazdy atď.).

Asistent núdzového brzdenia „Front Assist“

Sériový asistent núdzového brzdenia „Front Assist“ so systémom rozpoznania chodcov a cyklistov vás dokáže upozorniť na kritické situácie spôsobené chodcami, cyklistami a inými vozidlami a v prípade núdze dokáže vozidlo dokonca automaticky zabrzdiť.

Pre prehľad okolo vozidla

Manévrovanie v rušnom centre mesta, v parkovacom dome alebo v náročnom teréne: existuje veľa situácií, v ktorých by vodič automobilu rád využiť niekoľko očí navyše. S voliteľnou funkciou „Area View“ získate štyri kamery, ktoré prenášajú pohľad na okolie vozidla na displej vášho systému infotainment. Takto lepšie vidíte napríklad na obrubníky alebo čiary parkovacieho miesta a dokonca vidíte takmer za roh.

Športovosť si vyžaduje komfort

Voliteľný systém proaktívnej ochrany cestujúcich dokáže rozpoznať kritické situácie s potenciálom kolízie a v závislosti od situácie automaticky prijať preventívne opatrenia.

  • Okná a strešné okno sú zatvorené až na malú škáru, aby sa optimalizoval účinok airbagov.
  • Predné bezpečnostné pásy sa bleskovo napnú, aby zadržali vodiča a spolujazdca.
  • Aktivujú sa výstražné svetlá.

Cenová ponuka na vozidlo Volkswagen!

Zanechajte nám svoje kontaktné údaje, náš predajca Vás bude kontaktovať