ID.5

S výkonným elektrickým pohonom a plynulou siluetou vytvára nové ID.5 modernú symbiózu SUV a kupé. S možnosťou „Over-the-Air“ aktualizácií je pripravené predefinovať elektrickú mobilitu.

Exteriér

Prezentujte sa v žiarivom svetle

Nový model ID.5 sa už na prvý pohľad prezentuje na želanie so skutočne exkluzívnym systémom: inovatívnymi svetlometmi IQ.LIGHT. Technológia Matrix umožňuje dlhodobú jazdu s diaľkovými svetlami bez oslňovania ostatných účastníkov cestnej premávky⁠1. Medzi dizajnovo peknými Matrix LED svetlometmi a logom Volkswagen prechádza elegantný svetelný pás. To, čo robí dojem v predných partiách, nemôže chýbať ani vzadu: Súčasťou balíka sú voliteľné zadné 3D LED svetlá s animovanými brzdovými svetlami a integrovanými dynamickými smerovými svetlami, ktoré naznačujú smer plynulým dynamickým signálom.

Nebeské výhľady

Vďaka obrovskej sklenenej ploche, ktorá siaha takmer cez celú šírku strechy, je voliteľná panoramatická sklenená strecha sama o sebe dizajnovým prvkom, ktorý priťahuje pozornosť. Poskytuje ešte krajší výhľad z vozidla na nebo. Tónované sklo sa postará o príjemnú teplotu v interiéri. Slnečná roleta, ktorú môžete ovládať pohodlne pomocou hlasových pokynov, vás chráni pred ostrými slnečnými lúčmi. Alebo stačí povedať: („Hi ID. Show me the stars.“) a roleta sa otvorí.

Pre každého, kto chce niečo previezť

Nechcete sa pri cestovaní ničoho vzdať? Voliteľné ťažné zariadenie, ktoré sa dá elektricky vyklopiť stlačením tlačidla, vytvára väčší priestor pre čokoľvek, čo si potrebujete zobrať so sebou. S ťažným zariadením pre pripojenie prívesu s hmotnosťou až 750 kg (nebrzdený) alebo 1 200 kg (brzdený) môžete s ID.5 transportovať mnohé veci, napríklad príves na kone alebo kajak. V prípade, že zariadenie práve nepotrebujete, môžete ho jednoducho sklopiť pod nárazník.

Interiér

Svetlo pre takmer každú náladu

Dodajte vášmu ID.5 viac individuality. Vyberte si z desiatich sériových farieb (ponuku farieb je na želanie možné rozšíriť na 30) a ponorte interiér do jemného svetla. Osvetlenie je integrované v palubnej doske, priehradke na mobilný telefón a vo dverách. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete pre chladnejšie alebo teplé svetlo – máte to vo svojich rukách.

Progresívna navigácia

V novom ID.5 máte všetko dôležité stále vo vašom zornom poli. Voliteľný head-up displej s rozšírenou realitou premieta dôležité informácie priamo do vášho zorného poľa na čelné sklo. Vďaka rozšírenej realite vnímate navigačné symboly na ceste v jazdnom pruhu presne tam, kde máte ísť alebo odbočiť. Do cieľa sa tak dostanete uvoľnenejšie, bez toho, aby ste museli odvrátiť pohľad z cesty.

Povedzte ID.5 „Hallo“

Sledujte cestu a pomocou intuitívneho hlasového ovládania jednoducho ovládajte napr. rádio, voliteľný navigačný systém alebo telefón. Jednoducho povedzte „Hallo ID.“ – a systém vám bude rozumieť. Hneď ako použijete hlasové ovládanie, reaguje ID. LIGHT spätnou väzbou na váš hlas. ID.5 komunikuje pomocou ID. LIGHT aj vizuálne a v kombinácii s navigačným systémom pomáha uvoľnene jazdiť v premávke. Vozidlo vás pozdraví a pokyny z infotainment systému a asistenčných systémov prekladá do svetelných signálov, ktoré vás uvoľnene prevedú premávkou A keď opustíte ID.5 ID LIGHT sa s vami rozlúči pozdravom prostredníctvom svetelných signálov.

Pre každú chvíľu správna pieseň

Používate Apple Music? Potom si svoju obľúbenú hudbu v novom ID.5 užite jednoducho priamo cez všestranný, voliteľný navigačný systém „Discover Pro“ – cez smartfón alebo tablet. Stačí si stiahnuť aplikáciu a prihlásiť sa pomocou vašich existujúcich prístupových údajov, aby ste sa priamo cez displej navigačného systému dostali k svojmu účtu Apple Music a mohli streamovať milióny skladieb, exkluzívny obsah alebo najnovšie podcasty.

Technológie

Toto vozidlo má nový zvuk

To, aký tichý je elektromobil, závisí výlučne od vozidla. Aby bola cestná premávka bezpečnejšia, je vaše ID.5 v interiéri tichšie až do rýchlosti 30 km/h a v exteriéri ho počuť o niečo zreteľnejšie. Chodci ho tak ľahšie zaregistrujú. Futuristická kompozícia podčiarkne jeho vizionársku identitu a zároveň slúži ako umelo generovaný zvuk vozidla, vďaka ktorému sú takmer tiché elektrické pohony akusticky rozpoznateľné pre chodcov a cyklistov.

Udržateľný výkon pre potešenie z jazdy

Nový ID.5 sa pri takmer každej jazde postará o vzrušujúci pocit. Pretože jeho elektromotor generuje svoju silu hneď od začiatku dynamicky a s maximálnym krútiacim momentom. A na ceste k menšej uhlíkovej stope vás posunie o veľký krok vpred.

Podpora pri nízkych teplotách: tepelné čerpadlo ID.5

V novom plne elektrickom ID.5 sa o energeticky efektívne vyhrievanie interiéru stará voliteľné tepelné čerpadlo. Takto ušetrená energia má pozitívny vplyv na dojazd.
Nový plánovač trás ID. Family vás v každodennom živote podporuje plánovaním preferovaných nabíjacích bodov na vašej naplánovanej trase v navigácii a inteligentnou optimalizáciou trasy a požadovaných časov nabíjania. Ako vidíte, s inovatívnymi technológiami sa veľa vecí zjednoduší.

Jednoduché nabíjanie

Odteraz si o mnohé záležitosti nemusíte robiť starosti. S We Charge máte prístup k jednej z najväčších a najrýchlejšie rastúcich nabíjacích sietí po celej Európe vrátane celej siete rýchlonabíjacích staníc IONITY. ID. vodiči si môžu vybrať z atraktívnych nabíjacích taríf pre príležitostných až po často jazdiacich vodičov a profitovať z exkluzívnych cenových zvýhodnení. Nabíjacie tarify8 a bezplatná nabíjacia karta sú dostupné cez aplikáciu We Connect ID..

Cenová ponuka na vozidlo Volkswagen!

Zanechajte nám svoje kontaktné údaje, náš predajca Vás bude kontaktovať