ID. Buzz je pripravený nanovo definovať budúcnosť mobility

Prichádza nová generácia mobility: inovatívny ID. Buzz. Je to prvý čisto elektrický „Bus“ značky Volkswagen: multifunkčný, plne pripojený na internet a úplne prepracovaný. „Elektrobus“ pre rodiny, priateľov a výzvy každodenného života – aj v úzkych uličkách veľkomesta.

To najlepšie

Dizajn novej éry

Vizuálne vzdáva hold prvému Bulli a zároveň je úplne nezávislý: Výrazný dizajn ID. Buzz kombinuje moderné proporcie s inovatívnou technológiou. Vychádza z ikonického dizajnu prvej generácie modelu Bulli a v ponuke je v štyroch voliteľných dvojfarebných lakovaniach. Prispôsobiteľné ambientné osvetlenie voliteľne s až 30 farebnými odtieňmi vytvára v interiéri príjemné akcenty. Vďaka úplne novej koncepcii s komfortne nastaviteľnými sedadlami ponúka nielen viac priestoru a variabilný interiér, ale aj jednoduchšie nakladanie batožiny. Pretože voliteľné elektrické zadné dvere môžete otvoriť gestom nohy – bez toho, aby ste museli vybrať kľúč z vrecka. Umožňuje to voliteľná funkcia Easy-Open. Vďaka inteligentným funkciám, maximálnemu priestorovému zážitku a inovatívnemu dizajnu svetiel vás nový ID. Buzz absolútne dostane.

Udržateľná mobilita

Komplexná udržateľnosť pre budúcnosť s ohľadom na klímu: to je náš príspevok s novým modelom ID. Buzz. Preto vám ho dodáme nielen s neutrálnou bilanciou emisií CO21, ale aj jazdiť budete lokálne s nulovými emisiami CO2. S ID. Charger2 je k dispozícii aj vhodná, voliteľná nabíjacia stanica wallbox. Nový ID. Buzz mení individuálnu mobilitu a ukazuje nám cestu k ekologickej budúcnosti. Vďaka interiéru bez pravej kože a použitiu recyklovaných materiálov na mnohých miestach – napríklad poťahoch sedadiel, podlahových krytinách a strope – spája udržateľnosť s komfortom.

Zažite technológiu budúcnosti už dnes

Súčasnosť a budúcnosť s konektivitou: Nový ID. Buzz nadchne mnohými digitálnymi funkciami. Vďaka systému Car2X dokáže ID. Buzz komunikovať s ostatnými vzájomne prepojenými účastníkmi cestnej premávky. To znamená, že môžete byť vopred informovaný o možných nebezpečenstvách a dopravných zápchach na ceste3. Vysokú úroveň komfortu a kvality ponúka nový ID. Buzz s viac ako 30 voliteľnými asistenčnými systémami a dobrou viditeľnosťou vďaka voliteľným Matrix LED svetlometom. Prostredníctvom trvalo integrovanej SIM karty je vozidlo „vždy online“: a preto môžete ľahko aktualizovať4 digitálne funkcie modelu ID. Buzz. S aktualizáciami „over-the-air“4prostredníctvom služieb We Connect5 možno softvér systémov pohodlne aktualizovať jediným stlačením tlačidla.

ID. Buzz: Nová dimenzia elektromobility

Exteriér a interiér: nová úroveň priestoru

Zažite ekologickú mobilitu: Či už s celou rodinou alebo na výlete s priateľmi, v meste alebo na druhom konci krajiny: nový ID. Buzz je multifunkčné všestranné vozidlo, vhodné na každodenné používanie a pohodlné – aj vďaka malému polomeru otáčania niečo vyše jedenásť metrov. Vďaka maximálnemu využitiu priestoru ponúka úsporný, úplne novo vyvinutý koncept interiéru aj dostatok miesta na nohy. Pohodlne nastaviteľné sedadlá ID. Buzz sa dajú variabilne použiť. Aj so všetkými pasažiermi na palube má päťmiestne vozidlo dosť miesta na batožinu, s objemom batožinového priestoru za druhým radom sedadiel až 1 121 litrov.

Všetko vo vozidle: mobilný úložný priestor na cesty

Jednoduché udržiavanie poriadku: veľký, voliteľný ID. Buzz Box je flexibilný prvok s futuristickým dizajnom na rýchle a efektívne uloženie všetkých potrebných vecí v interiéri – medzi sedadlom vodiča a spolujazdca. Vďaka multifunkčnému, vyberateľnému úložnému boxu sú fľaše s nápojmi, slnečné okuliare a ostatné veci dobre roztriedené – a počas prestávky sa samozrejme dajú jednoducho vziať so sebou. Praktické prvky na cesty: Okrem zásuviek s veľkým úložným priestorom disponuje mobilný ID. Buzz Box aj otváračom na fľaše a škrabkou na ľad, ktoré sú integrované v hornej časti úložného priestoru. Po vybratí boxu získate optimálny prístup aj do zadnej časti vozidla a medzi prednými sedadlami vznikne flexibilný priestor. Takto funguje inteligentné využívanie priestoru.

Vitajte v digitálnom svete

Digitálny kokpit, internetové pripojenie, mobilné online služby a integrované hlasové ovládanie – v novom ID. Buzz, môžete na želanie očakávať najmodernejšie technológie na vysokej úrovni. Kokpit modelu ID. Buzz ponúka úložný priestor takmer na všetko – vrátane smartfónu, ktorý sa tam bude v prípade potreby indukčne nabíjať. Pomocou aplikácie App-Connect môžete pohodlne prenášať hudbu, audioknihy alebo správy zo svojho smartfónu na voliteľný farebný dotykový displej infotainment systému s uhlopriečkou 30,5 cm (12-palcový), pomocou ktorého môžete ovládať množstvo funkcií, napríklad voliteľné rádio DAB+. Inteligentné služby We Connect spájajú vaše vozidlo ID. Buzz so svetom informácií a pomocou We Connect ID app mení vás smartfón na diaľkové ovládanie. Takto máte vždy prehľad o svojom vozidle a niektoré funkcie môžete ovládať, aj keď nesedíte vo vozidle. V kombinácii s voliteľnými početnými portami USB-C ponúka ID. Buzz okrem iného vynikajúcu konektivitu a zábavu.

Moderné svetlá, ktoré s vami komunikujú

Veľký podiel na sympatickom vzhľade ID. Buzz má moderný dizajn svetiel. Hneď ako sa priblížite s kľúčom k vozidlu, ktoré disponuje voliteľným systémom Keyless Advanced sa jeho voliteľné Matrix LED svetlomety elektricky pohybujú zdola nahor a rozsvietia sa – na privítanie na vás priateľsky „žmurkne“. Následne vás v interiéri privíta interaktívne ID. Light nielen svetelnými signálmi a diskrétnym zvukom, ale v kombinácii s voliteľným navigačným systémom vás premávkou prevedie ešte ľahšie. Počas jazdy vytvára príjemnú atmosféru desať sériových alebo 30 voliteľných farebných odtieňov ambientného osvetlenia s nepriamym svetlom. Celkovo možno zvoliť dva farebné odtiene súčasne. Jas možno nastaviť samostatne a individuálne pre štyri oblasti. Vďaka funkcii „Coming- & Leaving-Home“ vnáša ID. Buzz svetlo do tmy: keď chcete nastúpiť do vozidla alebo z neho vystúpiť, svetlomety a svetelná projekcia osvetlia cestu. Inovatívna technológia svetiel ID. Buzz pravidelne prináša do bežného života výnimočné funkcie.

Dotvárajú úspešný vzhľad: kolesá ID. Buzz

Vonkajší vzhľad ID. Buzz môžete samozrejme prispôsobiť vaším preferenciám. Okrem farby zohráva rozhodujúcu úlohu aj výber kolies. V závislosti od kombinácie dodávajú modelu ID. Buzz mimoriadne individuálny charakter. Športové alebo elegantné, čierne alebo dvojfarebné čierno-strieborné: svojho favorita si vyberte z piatich diskov z ľahkej zliatiny a jedných oceľových diskov s puklicami v rozmeroch od 18″ do 21″. S veľkými diskami vytvára ID. Buzz skvelý dojem.

Plné pripojenie: konektivita & technológie

Aktualizácie „Over-the-air“

Aktualizácie zvyšujú funkčnosť digitálnych systémov vo vašom ID. Buzz. Tie sa dajú pravidelne aktualizovať a optimalizovať vďaka aktualizáciám „over-the-air“prostredníctvom služieb  We Connect – bez potreby návštevy servisu. Je to jednoduché: aktualizácie „over-the-air“ sa sťahujú na pozadí prostredníctvom mobilného prístupu vášho ID. Buzz. Hneď ako je aktualizácia k dispozícii, zobrazí sa v infotainment systéme notifikácia a bude vás viesť jednotlivými krokmi až po inštaláciu. V čase, kedy je váš ID. Buzz zaparkovaný – napríklad cez noc – prebehne plná inštalácia a vy si aktualizované a vylepšené funkcie užijete už po ďalšom naštartovaní vozidla. Vďaka tomu bude váš ID. Buzz vybavený najaktuálnejšou verziou systémov a výhody našich najmodernejších digitálnych funkcií môžete využívať aj po zakúpení vozidla.

Car2X

Vozidlá, ktoré navzájom komunikujú v cestnej premávke, môžu znížiť riziko vytvorenia dopravnej zápchy a upozorniť na lokálne nebezpečné miesta. Technológia Car2X mnohonásobne rozširuje rádius senzorov vozidla tým, že do výpočtu celkovej aktuálnej situácie zahŕňa aj informácie od ostatných účastníkov cestnej premávky a infraštruktúry. Pomocou inteligentného softvéru a elektroniky možno bezpečnosť posunúť na novú, vyššiu úroveň. Jedným z príkladov je služba „Local Alerts“ (lokálne varovania). ID. modely komunikujú medzi sebou napríklad v okruhu 800 metrov a v priebehu milisekúnd. Vďaka veľkému počtu senzorov rozpoznávajú eleltromobily potenciálne nebezpečenstvo včas a automaticky varujú ostatných účastníkov cestnej premávky v okolí prostredníctvom signálu WiFi.

ID. Light

Digitálne asistenčné systémy uľahčujú každodenný život stále viac, a to aj v ID. Buzz. Jeho inovatívne ID. Light je navrhnuté tak, aby intuitívne podporovalo cestujúcich vo vozidle inteligentnými svetelnými signálmi. Vizuálne s vami komunikuje ako úzky svetelný pás pod čelným sklom a v kombinácii s voliteľným navigačným systémom vám pomáha uvoľnenejšie prechádzať premávkou. ID. Light signalizuje rôznymi svetelnými impulzmi napríklad ktorým smerom máte podľa navigácie pokračovať, či je ID. Buzz pripravený na jazdu alebo sa jeho batéria práve nabíja. Len čo opustíte svoj ID. Buzz, ID. Light sa s vami rozlúči inteligentným svetelným signálom.

Asistenčné systémy

S viac ako 30 voliteľnými asistenčnými systémami a schopnosťou komunikovať s inými vozidlami je ID. Buzz už dnes pripravený na mobilitu budúcnosti. Ponuka inteligentných asistenčných systémov sa v úžitkovom vozidle značky Volkswagen prvýkrát rozširuje od automatického za- a vychádzania cez lokálne varovania a upozornenia na nebezpečenstvo (Car2X) až po najnovšiu verziu voliteľného systému „Travel Assist s kolektívnymi údajmi“.

Cenová ponuka na vozidlo Volkswagen!

Zanechajte nám svoje kontaktné údaje, náš predajca Vás bude kontaktovať