Nový Golf Variant

Viac Golf ako kedykoľvek predtým. Nový digitálny Golf Variant. Nový Golf Variant je všestranný a dynamický – rovnako ako vy! Zvonku neomylne variant, vo vnútri všetka digitálna sloboda Golfu – digitálna a flexibilná.

Detaily nového Golfu Variant

Jednoznačný Golf. Neporovnateľne viac priestoru

Pri modeli Golf Variant môžete očakávať veľkorysý batožinový priestor s objemom až 1 642 litrov. A s voliteľnou funkciou „Easy Open & Close“ dokážete otvárať a zatvárať batožinový priestor, aj keď nemáte voľné ruky: Stačí malý pohyb nohou pod zadným nárazníkom.

Viac slobody pre vaše želania

Golf Variant ponúka dostatok priestoru pre priateľov alebo rodinu: na sedadlách čalúnených látkou, mikrovláknom ArtVelours alebo na voliteľných sedadlách čalúnených kožou s funkciou aktívnej ventilácie budú vaše jazdy pohodlné. Užívajte si komplexný infotainment prostredníctvom voliteľného displeja systému infotainment s uhlopriečkou 32,7 cm (12,9″) a využívajte výhody multifunkčného volantu s klasickými tlačidlami.

Skutočne púta pozornosť

Golf Variant predstavuje optimálne vozidlo pre tých, ktorí potrebujú mať viac priestoru a súčasne sa chcú cítiť ako v modeli Golf. Osvetlené logo Volkswagenatraktívne nárazníky a nové predné a zadné svetlá s voliteľnými dynamickými smerovými svetlami sa postarajú o moderný vzhľad.

Rozšírte si obzory

Plný výhľad si môžete naplno vychutnať vďaka voliteľnému panoramatickému strešnému oknu s elektrickým ovládaním. Veľkorysá sklenená plocha ponúka cestujúcim viac svetla a jasný výhľad na oblohu. Jej elektrická slnečná clona chráni pred nadmerným slnečným žiarením. Ak si chcete vychutnať čerstvý vzduch, prednú polovicu strechy môžete zdvihnúť alebo zatiahnuť úplne nad zadnú časť.

Farby tvoria priestory

Interiér nového modelu Golf Variant môžete jemne rozsvietiť jednoduchým dotykom prsta. Pritom si môžete vybrať až z 30 farebných odtieňov. Viaceré svetelné lišty sa postarajú o vašu osobnú svetelnú atmosféru.

Digitálny komfort

Golf Variant, otvor sa!

Kľúč od vozidla už nemusíte hľadať vo vrecku nohavíc, v príručnej taške alebo v bunde: ak ho máte pri sebe a nie ste od svojho nového vozidla Golf Variant vzdialený na viac ako 1,5 metra, všetky dvere sa akoby zázrakom automaticky odomknú. Kľúč nepotrebujete ani na naštartovanie motora. Stačí stlačiť tlačidlo. A ak voliteľný systém bezkľúčového zamykania a štartovania „Keyless Access“ nefunguje, kľúč pravdepodobne predsa len nemáte vo vrecku. Možno na kuchynskom stole?

Jeden pohľad. Všetky dôležité informácie

Tento voliteľný head-up displej premení časť čelného skla na projekčnú plochu, na ktorej sa zobrazuje aktuálna rýchlosť, hlásenia z asistenčných systémov alebo pokyny navigácie. Informácie sú dobre čitateľné aj v protisvetle. Vďaka tomu budete perfektne informovaný – bez toho, aby ste museli spustiť oči z cesty.

Dôležité údaje v zornom poli

Digital Cockpit

Vyberte si z rôznych, viacfarebných informačných profilov: Klasický obsah, ako je rýchlomer a počítadlo kilometrov, sa zobrazuje na združenom prístroji Digital Cockpit na farebnom displeji s uhlopriečkou 20,3 cm (8 palcov) vo vysokom rozlíšením.

Digital Cockpit Pro

Chceli by ste mať na displeji prístrojového panela len tachometer a otáčkomer? Alebo by ste tam chceli mať aj iné údaje o jazde, ako je navigačná mapa v úplnom zobrazení alebo názov skladby, ktorú práve počúvate?

Máte to doslova vo vlastných rukách: nakonfigurujte si displej voliteľného digitálneho prístrojového panela Digital Cockpit Pro s uhlopriečkou 26 cm (10,25 palca) vo vysokom rozlíšením celkom sami, vrátane zvýraznenia určitej grafiky.

Povedzte vozidlu Golf „Hello“

Pomocou nového, voliteľného online hlasového asistenta „IDA“ môžete prostredníctvom hlasových pokynov pohodlne ovládať rádio, funkcie telefónu, hudbu, voliteľnú 3-zónovú klimatizáciu a voliteľnú navigáciu. Hlasom môžete voliť napríklad rozhlasovú stanicu, uloženú adresu alebo telefónne číslo.

Hlasový asistent sa aktivuje vyslovením „Hello IDA!“. Asistent rozumie aj voľným frázam z bežného jazyka. Vďaka digitálnemu mikrofónu rozpozná aj to, či hovorí vodič alebo spolujazdec, a preto dokáže nastaviť napríklad klimatizáciu podľa toho, kto o zmenu požiadal.

Okrem týchto funkcií je teraz „IDA“ rozšírená o umelú inteligenciu ChatGPT. Vďaka tomuto rozšíreniu môžete bezproblémovo pristupovať k neustále sa rozširujúcej databáze umelej inteligencie a nechať si počas jazdy čítať rešeršovaný obsah, ako aj komunikovať s vozidlom prirodzenou rečou.

Nový hlasový asistent „IDA“ sa v budúcnosti bude prezentovať aj vizuálne na centrálnom displeji a interakcie bude možné sledovať pomocou grafiky. Optimalizovaný systém tiež odpovedá na otázky alebo umožňuje skákať do reči.

Znie kvalitnejšie. Oveľa kvalitnejšie

8 vzájomne zladených reproduktorov s celkovým výkonom 480 W zabezpečuje ideálny priestorový zvuk aj vďaka digitálnemu 12-kanálovému zosilňovaču a prídavnému centrálnemu reproduktoru. O precízne basy sa stará aj subwoofer. Svoju obľúbenú hudbu si tak môžete skutočne užiť.

Asistenčné systémy

Udržiava jazdný pruh a odstup od ostatných

S voliteľnou funkciou „Travel Assist“ máte na palube mimoriadne užitočný asistenčný systém. Dokáže za vás udržiavať jazdný pruh, odstup od vozidla pred vami a maximálnu rýchlosť, ktorú ste si nastavili.

Systém okrem iného využíva adaptívne riadenie vozidla v jazdnom pruhu. To aktívne udržiava vozidlo v strede jazdného pruhu. Travel Assist sa pritom prispôsobuje vášmu štýlu jazdy a môže vozidlo viesť namiesto v strede viac vľavo alebo vpravo v jazdnom pruhu.

Ak je váš Volkswagen vybavený navigačným systémom, parkovacím asistentom „Park Assit“ a asistentom zmeny jazdného pruhu „Side Assist“, môže vás tento asistenčný systém aktívne podporovať aj pri zmene jazdného pruhu na diaľnici.

„Travel Assist“ disponuje tiež prediktívnym tempomatom a asistenciou v zákrutách. Rýchlosť vozidla dokáže prispôsobiť platným rýchlostným obmedzeniam a priebehu trasy (zákruty, kruhové objazdy atď.).

Môže konať, keď nereagujete

Ak vodič prestane vykazovať akúkoľvek aktivitu pri riadení vozidla v dôsledku zdravotných ťažkostí, voliteľný systém „Emergency Assist“ to zaregistruje a pokúsi sa ho prebrať. Ak sa mu to nepodarí, dokáže vozidlo, v rámci možností daných systémom, kontrolovane zastaviť, a prípadne tak zabrániť nehode.

Pre prehľad okolo vozidla

Manévrovanie v rušnom centre mesta, v parkovacom dome alebo v náročnom teréne: existuje veľa situácií, v ktorých by vodič rád využil niekoľko očí navyše. S voliteľným kamerovým systémom „Area View“ získate štyri kamery, ktoré prenášajú pohľad na okolie vozidla na displej systému infotainment. Vďaka tomu vidíte lepšie napríklad na obrubníky alebo čiary parkovacieho miesta a dokonca vidíte takmer za roh.

Dokáže rozpoznať, čo by sa mohlo stať

Systém výstrahy pred nebezpečenstvom podporuje vodiča užitočnými informáciami, napríklad môže upozorniť na práce na ceste alebo špeciálne vozidlá s prednosťou jazdy. Komunikácia funguje s technológiou Car2X cez WLAN (pWLAN).

Udržiava odstup. A maximálnu povolenú rýchlosť

Adaptívny tempomat ACC pomáha udržiavať vopred nastavenú maximálnu rýchlosť, ako aj odstup od vozidla pred vami. V kombinácii s navigačným systémom disponuje prediktívnym tempomatom a asistenciou pri jazde v zákrutách. ACC pritom dokáže prispôsobiť rýchlosť vozidla platným rýchlostným obmedzeniam a priebehu cesty (zákruty, kruhové objazdy atď.).

Sériový asistent núdzového brzdenia „Front Assist“ so systémom rozpoznania chodcov a cyklistov vás dokáže upozorniť na kritické situácie spôsobené chodcami, cyklistami a inými vozidlami a v prípade núdze dokáže vozidlo dokonca automaticky zabrzdiť. Front Assist dokáže tiež zabrániť potenciálnej nehode varovaním alebo núdzovým brzdením  pri odbočovaní alebo v situáciách, keď sa vozidlo potrebuje niečomu vyhnúť.

Zostáva verný svojej trase

Pri jednotvárnych jazdách sa niekedy môžu vyskytnúť rizikové situácie. V tomto prípade vstupuje do hry asistent udržania vozidla v jazdnom pruhu „Lane Assist“: od rýchlosti 60 km/h dokáže rozpoznať, či vozidlo neúmyselne neopúšťa svoj jazdný pruh. Pomocou korigujúceho zásahu do riadenia dokáže nasmerovať pozornosť vodiča späť na cestu.

Voliteľný asistent zmeny jazdného pruhu „Side Assist“ vás môže upozorniť na nebezpečné situácie pri zmene jazdného pruhuLED ukazovateľ vo vonkajšom spätnom zrkadle vás upozorňuje na vozidlá nachádzajúce sa v mŕtvom uhle alebo rýchlo sa približuje vozidlá.
Ak chcete zmeniť jazdný pruh a aktivujete smerové svetlo, systém prepočíta, či by niektoré z vozidiel mohlo byť pre vás nebezpečné – a upozorní vás naň výrazným blikaním.

V kombinácii s asistentom udržiavania jazdného pruhu „Lane Assist“ vás môže podporiť aj korigujúcim zásahom do riadenia.

Asistent vyparkovania cúvaním vás upozorní na iné vozidlo, ktoré križuje vašu jazdnú dráhu pri cúvaní z parkovacieho miesta. V núdzovom prípade dokáže systém v rámci svojich možností vozidlo dokonca úplne zastaviť, aby v ideálnom prípade zabránil kolízii alebo zmiernil jej následky.

Výstražný systém pre vystupovanie vám pomôže vyhnúť sa nebezpečným situáciám pri vystupovaní z vozidla. Dokáže rozpoznať, keď sa zozadu približuje iné vozidlo, a zvukovo a vizuálne vás upozorní skôr, ako vystúpite.

Váš Golf Variant. So správnym svetlom – ale nie oslepujúcim

Dynamická regulácia diaľkových svetiel „Dynamic Light Assist“, ako súčasť balíka LED svetlometov IQ.Light, zabezpečuje dobrý výhľad aj v noci. Systém registruje vozidlá jazdiace pred vami a v protismere a automaticky zacloní zodpovedajúce oblasti vlastných diaľkových svetiel.

V zastavaných oblastiach sa diaľkové svetlá automaticky prepínajú na stretávacie. Pre vás to znamená, že jazdíte dlhšie a častejšie so zapnutými diaľkovými svetlami. To znamená, že cesty sú lepšie osvetlené a prekážky môžete rozpoznať skôr.

Cenová ponuka na vozidlo Volkswagen!

Zanechajte nám svoje kontaktné údaje, náš predajca Vás bude kontaktovať