Golf Variant

Viac Golf ako kedykoľvek predtým. Nový digitálny Golf Variant. Nový Golf Variant je všestranný a dynamický – rovnako ako vy! Zvonku neomylne variant, vo vnútri všetka digitálna sloboda Golfu – digitálna a flexibilná.

Komfort

Otváranie dverí batožinového priestoru „Easy Open“. A množstvo ďalších možností

Každodenný život prináša mnoho výziev: Ako často stojíte pred batožinovým priestorom napríklad s dieťaťom v jednej ruke a taškami v druhej a nemáte žiadnu ruku voľnú na jeho otvorenie? Vďaka voliteľnej funkcii „Easy Open“ stačí malý pohyb nohy pod zadným nárazníkom a otvoríte dvere batožinového priestoru. Vozidlo ponúka veľkorysý objem až 1 642 litrov a výškovo nastaviteľnú flexibilnú podlahu. Nízka nakladacia hrana umožňuje jednoduché naloženie vašich nákupov. Potom stačí jednoducho stlačiť tlačidlo na vnútornej strane dverí, ktoré sa automaticky zatvoria.

Veľmi progresívny. A veľmi praktický

Nový Golf Variant je veľkorysý pri plnení vašich želaní, ponuky priestoru aj digitálnej výbavy. Kombinovaný digitálny združený prístrojový panel „Digital Cockpit“ štandardne zobrazuje dôležité informácie na veľkorysom farebnom displeji s uhlopriečkou 10,25″ (25,4 cm). Vyberte si napríklad zobrazenie rýchlosti alebo počítadlo kilometrov, navigačnú mapu alebo obľúbenú rozhlasovú stanicu. Všetky údaje môžete jednoducho sledovať. Keď sa pozriete dozadu, bude vám jasné, že interiér s variabilným druhým radom sedadiel, ako aj veľkorysý batožinový priestor, nenechávajú nesplnené žiadne želanie.

Príjemný a relaxačný

Sedadlá vo vašom novom modeli Golf Variant sa dajú skvele prispôsobiť vášmu individuálnemu pohodliu. Postará sa o to mimoriadne pohodlné sedadlo vodiča ergoActive, ktoré sa dodáva na želanie, s čiastočne elektrickým nastavením 14 parametrov a bedrovou opierkou s masážnou funkciou. Sedadlo spolujazdca boduje systémom ISOFIX a upevňovacími pásmi top-tether rovnako ako vonkajšie zadné sedadlá pre upevnenie detských sedačiek v smere jazdy. Vďaka tomu cestujú aj tí najmenší na svojich sedadlách vo vozidle bezpečne a pohodlne. Dospelí cestujúci na zadných sedadlách si užijú dosť miesta nad hlavou a priestore pre nohy. A vďaka trom miestam vzadu môžu vzadu cestovať až traja pasažieri.

Pekné výhľady aj v nepriaznivom počasí

Veľkorysé rozmery zabezpečujú vynikajúce dojmy: Voliteľné panoramatické výklopné a posuvné strešné okno siaha v prednej časti cez celú šírku strechy. Takto získate nielen voľný výhľad na nebo, ale opticky vytvára aj väčší dojem z interiéru. Tónované sklo redukuje nepríjemný efekt oslnenia. Chcete si užiť čerstvý vzduch? Prostredníctvom dotykového ovládania môžete strešné okno vpredu vyklopiť alebo ho elegantne zasunúť dozadu.

Digitálny komfort

Digitálna symbióza pre väčšiu funkčnosť

Digitálny kokpit sa v kombinácii s voliteľným navigačným systémom „Discover Pro“ dá rozšíriť na prístrojový panel „Innovision Cockpit“. To znamená, že obidva displeje, každý s uhlopriečkou 10″ (25,4 cm), je možné spojiť a vytvoria jeden celok. Na vzniknutom displeji sa okrem klasického obsahu, ako sú otáčkomer, tachometer a počítadlo kilometrov prehľadne a podrobnejšie zobrazia aj ďalšie užitočné údaje. Na domovskú obrazovku môžete umiestniť obľúbené funkcie podobne ako na vašom smartfóne.

Všetko dôležité máte vo vašom zornom poli

Digitálny prístrojový panel Digital Cockpit Pro zobrazuje na farebnom displeji s vysokým rozlíšením a uhlopriečkou 10,25″ (25,4 cm) obsah, ktorý je pre vás dôležitý: Podľa svojich predstáv môžete zvoliť napríklad klasické zobrazenie – otáčkomer, tachometer a počítadlo kilometrov, alebo optické zobrazenie asistenčných systémov, prípadne sa môžete rozhodnúť pre kombináciu navigačnej mapy spolu s informáciou o prehrávanom médiu. Všetko v atraktívnom grafickom dizajne a prostredníctvom animácií.

Čaká na vaše pokyny

Vďaka intuitívnemu hlasovému ovládaniu môžete vo svojom vozidle Golf Variant ovládať napríklad funkcie rádia, telefónu, klimatizácie alebo navigačného systému. Zvoliť rozhlasovú stanicu, kontakt v adresári alebo nájsť telefónne číslo. V kombinácii so sériovou výbavou We Connect Plus vám teraz Golf rozumie ešte viac. Napríklad online si tak môžete zvoliť vašu obľúbenú hudbu alebo intuitívne zadať cieľ do navigačného systému.

Vaša pozornosť sa koncentruje na dianie na ceste

Všetky dôležité informácie máte priamo v zornom poli a súčasne môžete sledovať situáciu na ceste: to je veľká výhoda voliteľného systému head-up displej vo vašom vozidle Golf Variant. Čelné sklo sa zmení na projekčnú plochu, na ktorej sa zobrazuje aktuálna rýchlosť, hlásenia asistenčných systémov, prípadne pokynov navigácie. Informácie sú dobre čitateľné aj v protisvetle. V prípade že head-up displej nie je práve potrebný, je možné ho kedykoľvek vypnúť.

Všetko ovládate len dotykom prstov

Kliknúť, potiahnuť, dotknúť sa – klasické funkčné tlačidlá v novom modeli Golf Variant ustúpili prevažne citlivým dotykovým povrchom.

Aj voliteľnú klimatizáciu „Air Care Climatronic“ s antialergénnym filtrom a 3-zónovou reguláciou teploty môžete ovládať jednoducho a intuitívne pomocou tlačidiel a posuvníkov. Jednoducho si tak zabezpečíte príjemnú klímu, a to nielen v prednej časti vozidla. Vďaka prídavnému ovládaciemu panelu v zadnej časti stredovej konzoly si môžu želanú teplotu nastaviť aj cestujúci zo zadných sedadiel.

Asistenčné systémy

Dokáže rozoznať, čo by mohlo prísť: Car2X

Vozidlá, ktoré spolu navzájom komunikujú, môžu zvýšiť bezpečnosť cestnej premávky. Vďaka tejto komunikácii sa tiež zníži riziko vytvorenia dopravnej zápchy a budú k dispozícii varovania pred lokálne nebezpečnými miestami. Vďaka varovaniam pred nebezpečenstvom bude mať vodič k dispozícii užitočné informácie, ako napríklad varovanie pred staveniskom alebo informácie o vozidlách s prednosťou v jazde. Komunikácia pracuje s technológiou Car2X cez WLAN (pWLAN).

Voliteľný adaptívny tempomat ACC s technológiou Car2X* pomáha vodičovi množstvom užitočných informácií a v núdzovej situácii môže aktívne zasiahnuť – napríklad na konci dopravnej zápchy. Všetko sa deje vďaka permanentnej výmene dát cez sieť WLAN (pWLAN).

* Do ponuky bude zaradený neskôr.

Udržuje vás v jazdnom pruhu. A od ostatných na ceste

Vďaka voliteľnému systému „Travel Assist“ máte k dispozícii mimoriadne užitočné asistenčné systémy, ktoré po stlačení tlačítka zaistia jazdný komfort* na vysokej úrovni v monotónnych a únavných jazdných situáciách:

  • Pri jazde na diaľniciach a cestách s potrebnými parametrami systém „Travel Assist“ udržuje vaše vozidlo v jazdnom pruhu. Súčasne udržuje nastavenú rýchlosť, pričom berie do úvahy odstup od vpredu idúcich vozidiel.
  • V kombinácii s dvojspojkovou prevodovkou DSG systém dokáže pomaly posúvať vozidlo v dopravnej zápche, takže vy môžete zostať uvoľnený.

* V rámci možností daných systémom. Vodič musí byť pripravený kedykoľvek prevziať riadenie a nie je zbavený zodpovednosti za predvídavý spôsob jazdy.

Udržuje odstup. A maximálnu povolenú rýchlosť

Na želanie dodávaný adaptívny tempomat ACC s prediktívnou reguláciou rýchlosti pomáha udržovať nastavený komfortný odstup od vpredu idúceho vozidla* a to až do vami prednastavenej maximálnej rýchlosti.** V kombinácii s voliteľným navigačným systémom je ACC rozšírený o funkciu prediktívnej regulácie rýchlosti a asistenciu pri jazde v zákrutách. Systém rešpektuje maximálnu povolenú rýchlosť a vy sa tak vyhnete jej prekročeniu.* ACC navyše na základe údajov z navigačného systému prispôsobuje rýchlosť pri prejazde zákrutami, križovatkami (odbočovanie) a kruhovými objazdami.*

*V rámci možností daných systémom.
** Až do max. rýchlosti 210 km/h

Jednoduché parkovanie

Nový Golf Variant s voliteľným parkovacím asistentom „Park Assist“ vrátane parkovacích senzorov vám počas jazdy po ceste povie, či je parkovacie miesto dostatočne veľké a takmer samostatne zaparkuje.* Vy ovládate spojku, plyn a brzdu. On urobí všetko ostatné.

  • Senzory vyhľadávajú vhodné parkovacie miesto (max. do 40 km/h).
  • Pozdĺžne parkovacie miesta vhodné na zaparkovanie musia mať minimálne dĺžku vozidla plus 80 cm pre manévrovací priestor a na vyparkovanie je potrebných min. 25 cm pred a za vozidlom.
  • Priečne parkovacie miesta musia mať odstup min. 35 cm z oboch strán.

*V rámci možností daných systémom. Vodič je vždy zodpovedný za riadenie vozidla a musí byť pripravený kedykoľvek prevziať nad ním kontrolu.

Systém pre zmenu jazdného pruhu

Asistent zmeny jazdného pruhu „Side Assist“ upozorňuje pomocou LED ukazovateľov vo vonkajších spätných zrkadlách na vozidlá nachádzajúce sa v mŕtvom uhle alebo vozidlá vzdialené od vás do 50 metrov.* Ak zapnete smerové svetlo a chcete zmeniť jazdný pruh, systém prepočíta, či pre vás predstavuje niektoré z vozidiel svojou polohu a rýchlosť nebezpečie – a v prípade, že áno, upozorní vás intenzívnym blikaním LED ukazovateľa.

* V rámci možností daných systémom. Vodič je vždy zodpovedný za riadenie vozidla a musí byť pripravený kedykoľvek prevziať nad ním kontrolu.

Udržiava vozidlo v jazdnom pruhu

Pri monotónnych jazdách môže dôjsť k rizikovým situáciám. To je moment, kedy pomôže systém „Lane Assist“: od rýchlosti 60 km/h dokáže systém rozpoznať, či vaše vozidlo neúmyselne opúšťa jazdný pruh.* Pomocou korigujúcich zásahov do riadenia dokáže vrátiť pozornosť vodiča späť na cestu.*

* V rámci možností daných systémom. Vodič je vždy zodpovedný za riadenie vozidla a musí byť pripravený kedykoľvek prevziať nad ním kontrolu.

Cenová ponuka na vozidlo Volkswagen!

Zanechajte nám svoje kontaktné údaje, náš predajca Vás bude kontaktovať