Nové ID. 7 Tourer

Pre väčšiu dávku slobody
Nový ID.7 Tourer zaujme dizajnom v kombinácii s priestranným batožinovým priestorom. Tento plne elektrický model ID. udáva nové štandardy v oblasti komfortu a funkčnosti svojou veľkorysou nabíjacou kapacitou a praktickou funkciou „Easy Open/Close“.

Detaily nového ID.7 Tourer

Rýchle nabíjanie. Väčší dojazd

S novým modelom ID.7 Tourer prejdete v závislosti od kapacity batérie na čisto na elektrický pohon až 607 kilometrov a tak ste vybavený na takmer akúkoľvek jazdu bez prestávky. Batériu nabijete z 10 na 80 percent za približne 25 minút na rýchlo nabíjacích staniciach DC (jednosmerný prúd) pri miernych vonkajších teplotách a nabíjacom výkone do 200 kW. Opäť môžete rýchlo pokračovať v jazde a vďaka sofistikovanému manažmentu batérie a aerodynamickému dizajnu môžete minimalizovať spotrebu.

Šikovné horizonty

Voliteľné elektrické panoramatické strešné okno „Smart Glass“ nového modelu ID.7 Tourer ponúka nebeské výhľady. Veľká sklenená plocha priťahuje nielen pohľady, ale ponúka tiež pohodlné ovládanie posúvaním prsta po funkčnej ploche v strope alebo hlasové ovládanie. Okrem toho sa dá nastaviť ako priehľadná alebo nepriehľadná. Priepustnosť svetla sa ovláda pomocou elektrochromatického napätia.

Všetko máte pod kontrolou

Úplne nový používateľský zážitok vás čaká s digitálnym prístrojovým panelom „Digital cockpit“ vo vašom ID.7 Tourer, ktorý sa stáva skutočným inteligentným zariadením s najnovšou koncepciou ovládania. Prostredníctvom sériového dotykového displeja s uhlopriečkou 38 centimetrov (15 palcov) máte pohodlný prístup k najdôležitejším funkciám. Individuálne konfigurovateľné obľúbené položky a ešte viac aplikácií na domovskej obrazovke zaručujú rýchly prístup k funkciám a zlepšujú používateľský zážitok.

Hlavné funkcie ovládania klimatizácie sú integrované do priameho prístupu systému infotainment. Na novom veľkom displeji sú rôzne funkcie novej koncepcie klimatizácie vždy viditeľné, ovládateľné a individuálne konfigurovateľné podľa potreby používateľa. Inteligentné vetracie otvory riadia prúdenie vzduchu a špeciálne požiadavky možno aktivovať hlasovými pokynmi. ID.7 Tourer napríklad reaguje na „Hello Volkswagen, my hands are cold!“* spustením vyhrievania volantu. Okrem toho prúdi teplý vzduch špeciálne na ruky.

Pripravené takmer na všetko

Už na prvý pohľad sa nový model ID.7 Tourer voliteľne prezentuje so skutočne exkluzívnym systémom: inovatívnymi svetlometmi IQ.LIGHTTechnológia Matrix umožňuje dlhodobú jazdu s diaľkovými svetlami bez oslňovania ostatných účastníkov cestnej premávky¹. Medzi dizajnovými Matrix LED svetlometmi a logom Volkswagen prechádza elegantný svetelný pás. Keď sa priblížite k vášmu vozidlu, svetlomety sa nakrátko rozsvietia, akoby na vás žmurkli, vďaka čomu pôsobí takmer ľudsky.

To, čo robí dojem v predných partiách, nemôže chýbať ani vzadu: Súčasťou balíka sú voliteľné zadné 3D LED svetlá s animovanými brzdovými svetlami a integrovanými dynamickými smerovými svetlami, ktoré naznačujú smer plynulým dynamickým signálom. Dopĺňa ich rovnako podsvietené logo, ktoré dotvára harmonický koncept dizajnu od predných až po zadné partie.

Dodajte svojmu modelu ID.7 Tourer väčšiu dávku osobnosti. Vyberte si z desiatich sériových farieb (k dispozícii je 30 voliteľných farebných odtieňov) a nechajte interiér zažiariť v jemných farbách. Výnimočnú svetelnú náladu zabezpečia opticky podsvietené dekóry na palubnej doske, v čalúnení dverí a priehradke na mobilný telefón. Chladnejšie alebo teplé osvetlenie – máte to vo svojich rukách.

Pohodlnejšie sedenie, uvoľnenejší príjazd

Ako si usteliete, tak si aj sadnete: obzvlášť uvoľnene a odpočinuto sedíte napríklad na novo vyvinutých voliteľných prémiových sedadlách ergoActive v novom modeli ID.7.

Masážne programy s masážou bokov a po prvýkrát aj s aktiváciou panvy podporujú prekrvenie, uvoľňujú napätie a môžu tak zvýšiť pohodu, najmä počas dlhých ciest. Masážna funkcia sa vytvára programovo riadeným vytváraním a uvoľňovaním tlaku vzduchových bublín integrovaných vo vankúši operadla a dodatočne vo vankúši sedadla.

Konektivita: Digitálne pripojenie k vášmu novému ID.7

Ponuka konektivity od spoločnosti Volkswagen vám poskytne viac pohodlia a zábavy. Pripojenie vášho ID.7 Tourer k internetu a smartfónu vám pomôže uvoľnene sa dostať do cieľa – len riadiť vozidlo musíte ešte sami.

Pripojte sa ID.7 Tourer: VW Connect pre ID.7

Vďaka digitálnym službám „VW Connect“ sa nový ID.7 Tourer zmení na vozidlo s pripojením na internet, pretože s pevne zabudovanou SIM kartou môže byť na želanie online. So službou VW Connect Plus máte k dispozícii dopravné informácie v takmer reálnom čase, ako aj nabíjacie stanice so stavom obsadenosti a otváracími hodinami. Ďalšie digitálne produkty pre vaše ID. si môžete stiahnuť, nainštalovať a aktualizovať prostredníctvom obchodu „In-Car shop“.

S aplikáciou pre váš smartfón získate prehľad o dôležitých údajoch vášho ID. aj na cestách: Skontrolujte pomocou aplikácie zostávajúci dojazd vášho vozidla alebo sa pozrite, či sú všetky dvere a okná zatvorené. Spustite a zastavte procesy nabíjania pohodlne na diaľku a nastavte klimatizáciu podľa svojich individuálnych preferencií.

Prelomové. A aktuálne

Aktualizácie softvéru poznáme z počítača alebo smartfónu. Pomocou bezdrôtových aktualizácií „over-the-air“ môžete aktualizovať softvér svojho ID. aj prostredníctvom mobilného dátového pripojenia inštaláciou aktualizácie cez systém infotainment. Týmto spôsobom možno napríklad neustále zlepšovať ovládanie, výkon a komfort a dokonca pridávať nové funkcie.

Infotainment a zábava pre každú chvíľu

Chceli by ste používať aplikácie zo smartfónu pohodlne vo vozidle? Vďaka App Connect je to veľmi jednoduché. Umožní vám pohodlne ovládať vybrané aplikácie a obsahy priamo vo vašom vozidle Volkswagen. Pomocou platforiem Apple CarPlay alebo Android Auto od spoločnosti Google sa bezdrôtovo prenesú priamo na displej systému infotainment vo vozidle a vy ich budete môcť pohodlne a prehľadne ovládať vo vašom zornom poli. Vďaka tomu je prístup napríklad k hudbe, správam, mapám alebo audio knihám neuveriteľne jednoduchý.

Infotainment a zábava pre každý okamih

Mnohé funkcie možno aktivovať vo vašom ID. dodatočne ako Upgrades. V závislosti od vybavenia je možné aktivovať napríklad tieto voliteľné funkcie:

Balík komfortného vybavenia:

 • vyhrievanie čelného skla
 • vyhrievanie venca volantu
 • klimatizácia „Air Care Climatronic“ (3-zónová)
 • navigácia
 • indukčné nabíjanie

Balík asistenčných systémov:

 • pohľad na okolie vozidla „Area View“
 • Travel Assist s hromadnými lokalizačnými dátami
 • pamäťová funkcia pre parkovacích asistentov
 • „Park Assist Plus“
 • pamäťová funkcia pre „Park Assist Plus“

Konkrétna ponuka závisí od vozidla a modelu a môžete si ju pozrieť v obchode In-Car Shop a Volkswagen Connect Shop.

Asistenčné systémy

Dobre jazdí a takmer sám parkuje

„Park Assist Plus“

Váš Volkswagen s voliteľným parkovacím asistentom „Park Assist Plus“ rozpozná počas jazdy nielen to, či je parkovacie miesto dostatočne veľké, ale aj za vás zaparkuje.

„Park Assist Plus“ nepretržite vyhľadáva vhodné pozdĺžne parkovacie miesta do rýchlosti 40 km/h. Do rýchlosti 20 km/h vyhľadáva aj priečne parkovacie miesta. Ak sa rozhodnete pre jedno z nájdených parkovacích miest, spustíte proces parkovania. Parkovací asistent „Park Assist Plus“ môže vykonať parkovací manéver za vás. Stačí len sledovať proces parkovania a v prípade potreby zasiahnuť.

Systém „Park Assist Plus“ však dokáže ešte viac. Z pozdĺžnych parkovacích miest dokáže vozidlo aj opäť vyparkovať. Môže vám pomôcť aj pri neúspešnom parkovacom manévri tým, že proces ukončí za vás.

Park Assist s pamäťovou funkciou

Ak sa rozhodnete pre „Park Assist Plus s funkciou Memory“, môžete svoj Volkswagen teraz naučiť individuálne parkovacie manévre. Napríklad zaparkovanie na parkovacie miesto alebo do garáže. Pritom stačí, keď svoj Volkswagen raz zaparkujete sami a uložíte si proces parkovania. Následne môže váš Volkswagen naučený parkovací manéver samostatne zopakovať. Vy musíte proces len sledovať a v prípade potreby zasiahnuť.

Udržiava jazdný pruh a odstup od ostatných

S voliteľným systémom „Connected Travel Assist“ máte na palube mimoriadne užitočného asistenta. Dokáže za vás udržiavať odstup od vozidla pred vami a vami vopred nastavenú maximálnu rýchlosť. Adaptívne riadenie vozidla v jazdnom pruhu aktívne udržiava vozidlo v strede jazdného pruhu.

Ak je váš Volkswagen vybavený systémom Park Assist Plus a Side Assist, môže vás Connected Travel Assist aktívne podporovať aj pri zmene jazdného pruhu na diaľnici.

Pomocou prediktívneho tempomatu a asistencie v zákrutách dokáže Connected Travel Assist prispôsobiť rýchlosť vozidla platným rýchlostným obmedzeniam a priebehu trasy (zákruty, kruhové objazdy atď.).

Vďaka skúsenostiam státisícov vodičov značky Volkswagen dokáže Connected Travel Assist udržať vozidlo v jazdnom pruhu aj bez rozpoznania línií jazdného pruhu a ešte lepšie prispôsobiť rýchlosť vozidla priebehu cesty. Vďaka tomu pôsobí asistovaná jazda ešte ľudskejšie.

Na využívanie online údajov systému Connected Travel Assist je potrebné uzatvoriť samostatnú zmluvu, vytvoriť používateľské konto Volkswagen ID a uzatvoriť zmluvu WeConnect / VW Connect. Používanie online údajov sa potom musí aktivovať v obchode systému Infotainment („Swarm data for Travel Assist“).

Môže konať, keď nereagujete

Ak v dôsledku zdravotných ťažkostí prestane vodič vykazovať akúkoľvek aktivitu pri riadení vozidla, voliteľný systém „Emergency Assist“ to dokáže zaregistrovať a pokúsiť sa ho prebrať. Ak sa mu to nepodarí, dokáže vozidlo, v rámci možností daných systémom, kontrolovane zastaviť, a prípadne tak zabrániť nehode.

Prináša život do mŕtveho uhla

Voliteľný asistent zmeny jazdného pruhu „Side Assist“ vás môže upozorniť na nebezpečné situácie pri zmene jazdného pruhu. LED ukazovateľ vo vonkajšom spätnom zrkadle vás upozorňuje na vozidlá nachádzajúce sa v mŕtvom uhle alebo rýchlo sa približuje vozidlá.

Ak chcete zmeniť jazdný pruh a aktivujete smerové svetlo, systém prepočíta, či by niektoré z vozidiel mohlo byť pre vás nebezpečné – a upozorní vás naň výrazným blikaním.

V kombinácii s asistentom udržiavania jazdného pruhu „Lane Assist“ vás môže podporiť aj korigujúcim zásahom do riadenia.

Asistent vyparkovania cúvaním vás upozorní na iné vozidlo, ktoré križuje vašu jazdnú dráhu pri cúvaní z parkovacieho miesta. V núdzovom prípade dokáže systém v rámci svojich možností vozidlo dokonca úplne zastaviť, aby v ideálnom prípade zabránil kolízii alebo zmiernil jej následky.

Dokáže rozpoznať, čo by sa mohlo stať

Sériový systém výstrahy pred nebezpečenstvom podporuje vodiča užitočnými informáciami, napríklad môže upozorniť na práce na ceste alebo špeciálne vozidlá s prednosťou jazdy. Komunikácia funguje s technológiou Car2X cez WLAN (pWLAN).

Udržiava odstup. A maximálnu povolenú rýchlosť

Automatický distančný radar ACC pomáha udržiavať vopred nastavenú maximálnu rýchlosť ako aj odstup od vozidla pred vami. Okrem toho disponuje prediktívnym tempomatom a asistenciou pri jazde v zákrutách. ACC pritom dokáže prispôsobiť rýchlosť vozidla platným rýchlostným obmedzeniam a priebehu cesty (zákruty, kruhové objazdy atď.).

Asistent núdzového brzdenia „Front Assist“ Sériový asistent núdzového brzdenia „Front Assist“ so systémom rozpoznania chodcov a cyklistov vás dokáže upozorniť na kritické situácie spôsobené chodcami, cyklistami a inými vozidlami a v prípade núdze dokáže vozidlo dokonca automaticky zabrzdiť.

Pre prehľad okolo vozidla

Manévrovanie v rušnom centre mesta, v parkovacom dome alebo v náročnom teréne: existuje veľa situácií, v ktorých by vodič automobilu rád využiť niekoľko očí navyše. S voliteľnou funkciou „Area View“ získate štyri kamery, ktoré prenášajú pohľad na okolie vozidla na displej vášho systému infotainment. Takto lepšie vidíte napríklad na obrubníky alebo čiary parkovacieho miesta a dokonca vidíte takmer za roh.

Športový temperament si vyžaduje komfort

Voliteľný systém proaktívnej ochrany cestujúcich dokáže rozpoznať kritické situácie s potenciálom kolízie a v závislosti od situácie automaticky prijať preventívne opatrenia.

 • Okná a strešné okno sú zatvorené až na malú škáru, aby sa optimalizoval účinok airbagov.
 • Predné bezpečnostné pásy sa bleskovo napnú, aby zadržali vodiča a spolujazdca.
 • Aktivujú sa výstražné svetlá.

Cenová ponuka na vozidlo Volkswagen!

Zanechajte nám svoje kontaktné údaje, náš predajca Vás bude kontaktovať